Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Karoqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: root »



Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Sponsor


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: Andrew1962 »

Po moich poszukiwaniach auta dla syna, kilka lat temu, osobiście w życiu nie kupiłbym auta od naszych rodzimych handlarzy! Odwiedziłem kilkunastu i niestety ani razu weryfikacja stanu auta z opisu nie została potwierdzona :(
Główne ich grzechy to "bajery" w ogłoszeniach dotyczące przebiegu i wyposażenia, zazwyczaj ten pierwszy nie ma nic wspólnego z rzeczywistością patrząc na stan tapicerki czy kierownicy, które jednoznacznie wskazują na zdecydowanie większy niż stan km na liczniku. Wyposażenie często i gęsto również ogłaszane "z czapki" np. 10 poduszek powietrznych, kiedy w danym modelu najwięcej produkowano 7 :). O przeszłości bezwypadkowej usłyszysz prawie zawsze choć auto na śniegu będzie zostawiać 4 ślady w skrajnych sytuacjach. Może znajdą się u nas i uczciwi handlarze, nie przeczę, ale ja na takich niestety nie trafiłem :( Aby pierworodnego nie wsadzać na minę, typu - igła prawie nówka bezwypadkowa, oddałem mu więc swoje auto :)

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: bartic »

Fakt. Też nie znalazłem auta bez takiej czy innej ściemy. Kupowałem dla córki. Zajęło to 4 miesiące i w końcu nabyłem golfa.
Naoglądałem się tego tyle, a dyskusje z handlowcami nadają sie do kabaretu.
- Klima jest?
- Tak jest, tylko nie nabita.
- Ale tu nawet paska nie ma.
- A to jak se pan założy i nabije, to będzie ok.

- Ten samochód nie wygląda na bezwypadkowy (inna, kiepsko dopasowana maska, ślady malowania na uszczelkach, szyby młodsze od auta.
- Proszę pana wypadek to jest wtedy, jak ktoś zginie, a tu była tylko stłuczka, bo ofiar śmiertelnych nie było.

Ale jak się znajdzie w końcu zdrowe, bezpieczne autko używane, to i tak niestety zawsze trzeba sie nastawić na to, że coś w aucie jest do zrobienia, zawsze!

Livologen
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2018, 12:17
Samochód: Skoda Karoq

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: Livologen »

Nie kupisz samochodu używanego bez wad. Ja dochodzę do wniosku, że najlepiej kupować od osób prywatnych.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: Andrew1962 »

Livologen pisze: 09 lis 2018, 13:45 Nie kupisz samochodu używanego bez wad. Ja dochodzę do wniosku, że najlepiej kupować od osób prywatnych.
Bo to prawda tylko, że takie oferty schodzą na pniu. Kiedy sprzedawałem jeden ze swoich wcześniejszych samochodów, (pierwszy właściciel, bezwypadkowy, serwisowany tylko w ASO, pełna dokumentacja)to prawie licytację musiałem zrobić tylu było chętnych :) Dziś już kupiec na moją Insignię (również pierwszy i jedyny właściciel, itd...) czeka ale ile jeszcze poczeka to zależy od jakiegoś gościa w Mlada Boleslav czy w Vrchlabi ;)
Mój wcześniejszy wpis dotyczył przede wszystkim handlarzy, którzy masowo ściągają auta, głównie rozbitki lub poflotowe z dużymi przebiegami, odpicowują je i jeszcze na nich sporo zarabiają. Są takie zagłębia handlarzy jak np. Wągrowiec, Września czy Inowrocław i wiele wiele innych, gdzie potencjalny napalony na zakup auta klient z gotówką zostanie przekręcony na bank. A później zostanie zdziwienie i płacz :(

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: Andrew1962 »

A oto mój post z Forum Opla Insignii, który napisałem rok czy więcej temu po obejrzeniu programu w TVN:
"UWAGA, UWAGA, UWAGA!
Właśnie oglądam sobie w niedzielne przedpołudnie program TVN Turbo pt. "Bezwypadkowa okazja" i w mojej opinii powinien obejrzeć go każdy szukający "nowego" samochodu dla siebie za tanie pieniądze! Uwierzcie w końcu, że tzw. okazje to mit! Eksperyment jaki przedstawiają powala i daje do myślenia! Dziennikarze redakcji kupili pięknie rozbitą Toyotę Corollę (cały tył wprasowany także trzeba go całkowicie wyciąć, podłoga również naruszona, rzeczoznawca określił , że z finansowego punktu naprawa jest nieopłacalna) za nieduże pieniądze (18tys.PLN). Wg ASO Toyoty naprawa wg technologii producenta kosztowałaby prawie 44 tys. PLN! Handlarze na placu dawali im 23-25tys. Zakładając wkład na poziomie ok. 10-15tys. i sprzedaż podrasowanej "nie bitej igły" za ok. 45 tys. PLN. Daje do myślenia??
Dodatkowa informacja: w 2015r. do sprzedaży z drugiej ręki w Polsce wystawiono prawie 6 mln aut z tego 93% jako bezwypadkowe z przebiegiem poniżej 150tys. km!!!
Żaden Niemiec, Francuz, Holender czy nawet Włoch nie sprzeda swojego auta w dobrym stanie za grosze więc wszyscy szukający okazji nie kupujcie aut tylko na dobre słowo handlarza! W końcu to Wasze pieniądze..."

Myślę, że od tego czasu niezbyt wiele się zmieniło więc warto zachować czujność i ostrożność szukając "okazji" na rynku wtórnym!!! :?:

szocik
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2019, 21:55
Samochód: brak

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: szocik »

no nic się nie zmieniło od pierwszego posta i od twojego drugiego :D
Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, 16:09 przez szocik, łącznie zmieniany 1 raz.

erudyslaw
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2019, 15:03
Samochód: Fabia

Re: Czy warto kupić auto używane od handlarza?

Post autor: erudyslaw »

Do handlarza zawsze trzeba podchodzić z nieufnością

ODPOWIEDZ