Jakie opony letnie?

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Karoqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
zimny
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2019, 12:23
Samochód: Karoq

Jakie opony letnie?

Post autor: zimny »

Nie było takiego tematu, a w zakupionym niedawno aucie, mam nadal zimówki. Nie mam do niego letnich i będę musiał kupić coś przyzwoitego. Możecie polecić coś w rozmiarówce 215/60 R16??



Sponsor

Jakie opony letnie?

Sponsor


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Jakie opony letnie?

Post autor: c#Hunter »

zimny pisze: 21 mar 2019, 12:29 Nie było takiego tematu, a w zakupionym niedawno aucie, mam nadal zimówki. Nie mam do niego letnich i będę musiał kupić coś przyzwoitego. Możecie polecić coś w rozmiarówce 215/60 R16??
Kup ode mnie fabrycznie koła 18" ;) Nie jeżdzone, jest ogłoszenie w sprzedam.

A tak ogólnie to 16" trochę za dużo gumy na lato. Nie wiem jaki masz silnik ale np. 1,5TSI nie ma homologacji na letnie 16" z indeksem prędkości mniejszym niż V. O ile zimowe na mocy dyrektywy EU mogą mieć niższy indeks to letnie nie! 16" z indeksem V to sci-fi cenowe... Jak założysz opony niezgodne z homologacją to mogą być problemy z ubezpieczeniem w razie w...

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Jakie opony letnie?

Post autor: Andrew1962 »

Ale dlaczego 16"??? Czyżby ekonomia ($$$$) brała górę? Wg mnie minimum 17 a najlepiej 18" Popatrz na oponeo.pl mają bardzo duży wybór w każdej klasie. Znajdziesz i budżetowe, średnie i premium w każdym rozmiarze. Tylko nie 16 :)

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

p45
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2019, 9:41
Samochód: S.Karoq

Re: Jakie opony letnie?

Post autor: p45 »

16' to całkiem dobry wymiar. Już nie popadajmy w skrajności, że to jest mało. Owszem, większe opony lepiej się prezentują, ale pamiętajmy też o kosztach. Portfel czy konto bankowe nie jest z gumy :)

Moim zdaniem, dobry stosunek ceny do jakości prezentują opony od [xxx]. Dobrze się sprawują zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Nie generują uciążliwego szumu, hałasu.
Specyfikację tego rodzaju ogumienia można znaleźć np tutaj: [link usunięty. --root]
Ostatnio zmieniony 29 mar 2019, 7:27 przez p45, łącznie zmieniany 1 raz.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Jakie opony letnie?

Post autor: c#Hunter »

p45 pisze: 25 mar 2019, 13:42 16' to całkiem dobry wymiar. Już nie popadajmy w skrajności, że to jest mało. Owszem, większe opony lepiej się prezentują, ale pamiętajmy też o kosztach. Kieszenie i portfel nie jest z gumy.
Widziałeś ile kosztują 16" dla Karoq z indeksem V? Radzę sprawdzić homologacje bo jak kupisz mniejszy indeks i go nie ma dla Twojego silnika to ubezpieczyciel może się wypiąć.

Ripper
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2020, 13:02
Samochód: KaroQ

Re: Jakie opony letnie?

Post autor: Ripper »

Jeżeli chodzi o opony letnie to ja miałem / mam Nokian Powerproof - jestem z nich mega zadowolony - nie trzęsie, nie zauważyłem wzrostu spalania paliwa. Znajomy znowu w swojej opony w Skodzie Continental ContiCrossContact LX 2 215/60R16 95H i też był z nich bardzo zadowolony.

ODPOWIEDZ