Zapasowe koło dojazdowe

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
larry
Posty: 18
Rejestracja: 14 lis 2020, 15:21
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150KM

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: larry »

Zależy od wulkanizatora, ale słyszałem że da się wyczyścić ten uszczelniacz.



Sponsor

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Sponsor


tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: tomekk »

larry pisze: 19 lut 2021, 21:38 Obrazek

Obrazek

Wrzucam jakby ktoś chciał porównania.
To dla wersji 4x2? Bo o ile się orientuję to w 4x4 nie ma tak dużej wneki i jest cały styropian ok. 10cm pod podłoga co zmniejsza pojemność bagaznika.

Ma ktoś może kod do podłogi bagażnika do wersji 4x4 z kołem zapasowym?

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: abedul »

Jako ze nie znalazlem fotek - tutaj wersja 4x4 - rzeczywiscie nie ma w bagazniku miejsca na zapasowe, wiec trzeba sie liczyc z tym ze dojazdowka + te wszystkie wytloczki zabiora ok 15 cm podlogi

57A093860 (57A093860A) - zestaw koła awaryjnego
57A601011A - koło awaryjne 3,5Jx18 ET25

Obrazek

Obrazek

mirek szymek
Posty: 48
Rejestracja: 09 sie 2022, 21:51
Samochód: Karoq 1,5TSI DSG Style

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: mirek szymek »

Kraq pisze: 01 mar 2018, 22:20 Są dwa typy dojazdówek:
1) wąska - koło 3,5Jx18 (opona 125/70R18) nie podnosi podłogi, koło mieści się w otworze pod podłogą (tak jak zestaw naprawczy),
2) pełnowymiarowa - koło 6,0Jx16 (opona 215/60R16) podnosi podłogę, dochodzi dodatkowa styropianowa wypraska w której leży koło, podłoga podnosi się ca. 7 cm. Z moich obliczeń wychodzi, że pojemność bagażnika zmniejsza się o ok. 50 L.
"Koło zapasowe
Standardowy zestaw naprawczy do opon może być opcjonalnie zastąpiony:

> pełnowymiarowym kołem zapasowym stalowym lub ze stopów lekkich

> stalowe koło dojazdowe zajmujące mało miejsca.

ŠKODA KAROQ ma płaską podłogę bagażnika bez otworu na koło zapasowe. Każdy rodzaj koła zapasowego na pokładzie powoduje, że podłoga bagażnika jest wyższa."

Postąpiłem w ten sposób, iż mam dwa komplety kół tj. opona plus alufelga, ale wszystko 17 cali. W lato jedne koło zimowe robi jako zapasowe w zimę odwrotnie. Podniosło to podłogę bagażnika, na tyle wysoko, iż zamontowałem siaki, aby nie wypadały rzeczy na ulicę.

piotrbuga@gmail.com
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2023, 8:38
Samochód: Honda CR-V IV

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: piotrbuga@gmail.com »

mirek szymek pisze: 24 sty 2023, 15:01
ŠKODA KAROQ ma płaską podłogę bagażnika bez otworu na koło zapasowe. Każdy rodzaj koła zapasowego na pokładzie powoduje, że podłoga bagażnika jest wyższa."

Jak w takim razie wytlumaczyc to?

- od okolo 7:20 widać, że dojazdówka mieści się idealnie we wnęce pod podłogą bagażnika a sama podłoga nie wydaje się podniesiona.

mirek szymek
Posty: 48
Rejestracja: 09 sie 2022, 21:51
Samochód: Karoq 1,5TSI DSG Style

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: mirek szymek »

Ja mam zestaw naprawczy, na wiosnę będzie natomiast koło zapasowe 17 cali


6.30 widać dokładnie.

Po wrzuceniu do bagażnika samej opony 17 cali podniosło mi podłogę. Ja mam koła 17 cali i do tego chce mieć koło zapasowe także 17 cali. Nie mam zamiaru bawić się z dojazdówką, po prostu często jadę przez Polskę, w razie czego wymieniam zepsute koło na nowe i jadę dalej. Nie mam ochoty szukać w nocy wulkanizatora, albo jechać na kole dojazdowym, około 50 lub 80 km./h. Wyobraź sobie podobny wypadek z kołem podczas jazdy latem do Chorwacji lub zimą w Alpy. Jeżeli samochód jest przeznaczony na jazdę w najbliższej okolicy to całkiem inna sprawa, koło w ogóle nie jest potrzebne.
Z tego co pamiętam to dojazdówka jest 16 cali i jest węższa. Czy da się pogodzić koło 16 calowe i gdy pozostałe koła mają 17 cali i zostało jeszcze 600 kilometrów do przejechania nie wiem. Każdy ma swoją kalkulację i doświadczenie.

Polecam jednak wszystkim nowym nabywcom Skody Karoq, aby w salonie przed podpisaniem umowy, poprosili sprzedawcę o włożenie koła 17 lub 18w zależności od modelu do bagażnika. Koła są na wystawie obok w każdym salonie skody i nie ma problemu aby spróbować, i zobaczcie naocznie co się stanie, czy i o ile podniesie się podłoga. Sprzedawca to z przyjemnością wykona, jeżeli to będzie przed podpisaniem umowy o nabycie samochodu.

mirek szymek
Posty: 48
Rejestracja: 09 sie 2022, 21:51
Samochód: Karoq 1,5TSI DSG Style

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: mirek szymek »

Strona nr 16 - cennik Skoda Karoq model 2023 - stalowe dojazdowe koło zapasowe 700 złotych

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: abedul »

piotrbuga@gmail.com pisze: 07 lut 2023, 8:42 Jak w takim razie wytlumaczyc to?

- od okolo 7:20 widać, że dojazdówka mieści się idealnie we wnęce pod podłogą bagażnika a sama podłoga nie wydaje się podniesiona.
no po prostu :) film jest dla wersji bez 4x4 - przy 4x4 nie ma tam wneki na kolo i wyglada to tak jak pare postow powyzej - moje fotki

ot cala filozofia ... chyba ze w nowej wersji naprawde przebudowali podloge albo bagaznik i sam naped dla 4x4 (ale na filmiku nie ma oznaczenia 4x4)

co do filmu i moich fotek - porownaj uchwyty do montowania siatek ktore na filmie widac a na moich fotkach sa pod nowa podloga ktora kryje dojazdowke w 4x4 przed FL

mirek szymek
Posty: 48
Rejestracja: 09 sie 2022, 21:51
Samochód: Karoq 1,5TSI DSG Style

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: mirek szymek »

Skoda Karoq po FL w bagażniku nie mieści się koło o wielkości 17 cali!! jako koło zapasowe.
Czy może ktoś próbował z kołem 17 calowym? co dopiero 18 calowe koło
Problem polega na tym iz w bagażniku wystają śruby po zdjętej plastikowej wyprasce zestawu naprawczego
Koło 16 cali pasuje bez problemów, zatem może projektanci
zapomnieli zmienić parametrów bagażnika.Coś tu nie gra, mając koła 17 lub 18 cali, mamy używać koła dojazdowego 16 cali. przecież z takim kołem dojazdowym to moim zdaniem pojedzie się max. 30 km/h.
Co dopiero z oponą 18 calową.

langolier
Posty: 221
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Zapasowe koło dojazdowe

Post autor: langolier »

Przeczytaj jeszcze raz uważnie tytuł wątku. Koło we wnęce pod podłogą bagażnika to NIE JEST koło zapasowe (czyli typ i rozmiar identyczny z tymi założonymi na aucie) tylko właśnie dojazdowe - czyli pozwalające DOJECHAĆ po wymianie do wulkanizatora, do domu czy gdzie tam chcesz a nie normalnie jeździć. Zwykle ograniczenie takiego koła to 80km/h.
Nawet w konfiguratorze Skody jest określenie "Dojazdowe koło zapasowe".
Zauważ też, że nie sposób przygotować się na wszystkie warianty - przecież możesz mieć np. letnie opony na felgach 18" a zimowe na 17". Opona może być letnia albo zimowa, inna wysokość, szerokość, zużycie itp.

ODPOWIEDZ