Montaż haka holowniczego w ASO

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
fiett.pawel
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2018, 16:17

Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: fiett.pawel »

Hej, zamówiłem Karoq'a z "przygotowaniem pod montaż haka holowniczego" za 800 zł (zamiast brać en rozkładany za absurdalne 3800 zł). No i teraz piszę do dealera, żeby mi założyli normalny hak i wliczyli do leasingu i jego cena to... ok.4000 brutto!!!

Więc rozumuję tak:
Kupię dobry odpinany hak za 1200-1300 zł
Montaż w ASO to średnio 900 zł z tego co widzę (ale może u mnie mniej - znów, mam już kable)
Montaż jest w ASO, nie ma ingerencji w elektrykę (fabrycznie założona)więc z gwarancją luz.

Oszczędzam ok. 2000 zł

Dajcie znać jak to widzicie.

Pozdrawiam
Paweł



Sponsor

Montaż haka holowniczego w ASO

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: Kraq »

Zależy od budżetu, jak możesz dołożyć do rozkładanego fabrycznego, to OK. Jak masz ograniczony budżet bierz przygotowanie pod hak, a potem dokup coś aftermarketowego i instalacja w ASO. W 2 tys. się zmieścisz, tym bardziej że możesz to zrobić już później po zakupie samochodu. Z tego co widzę, na razie haki aftermarket są pod Kodiaqa. Do wakacji będą pewnie do Karoqa. Z tym 4 tys. za normalny hak w ASO to lekkie przegięcie.
Tak to wygląda dla Kodiaqa: https://www.ehaki.pl/szukaj?wybierz=1&m ... =2016-&tr=

fiett.pawel
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2018, 16:17

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: fiett.pawel »

Ja to auto odbieram w tym lub kolejnym tygodniu, jeśli ktoś zWas gdzieś zobaczy ofertę haka do Karoqa to dajcie znać.

To jest 2.0TDI 4x4 DSG z czujnikami parkowania i czujnikiem do otwierania klapy bagażnika "kopnięciem".

Hak zamontuję jak tylko jakiś zdołam kupić.

edit. Czy hak od Ateki by nie pasował?

Phyphoos
Posty: 65
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:12
Samochód: Karoq, 1,5TSI DSG

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: Phyphoos »

Cytat z forum.skodaclub.pl
Cześć, mam na imię Marcin, jestem szczęśliwym użytkownikiem Skody Fabia w TDI :) Super dynamiczne autko praktycznie nie do zdarcia. Poza tym siedzę w branży haków holowniczych już ponad 12 lat. Sprawdziłem dla Was temat nowego Karoqa, przyznam się, że ceny oryginalnych haków są bardzo wysokie. Oczywiście jeśli komuś się spieszy i potrzebuje hak na już, to trzeba zamówić u dealera, jednak idąc za cennikiem mamy takie koszty:

Samo Przygotowanie pod zaczep holowniczy (Uwaga!!! Wykluczenia: wersji silnikowej (2.0 TDI (150 KM) 4x4) w wariancie siedmiomiejscowym) - 800 zł

Elektrycznie zwalniany, odchylany zaczep holowniczy (Uwaga!!! Wykluczenia: wersji silnikowej (2.0 TDI 150 KM 4x4) w wariancie siedmiomiejscowym) - 3 500 zł

Elektrycznie zwalniany, odchylany zaczep holowniczy z adapterem (Uwaga!!! Wykluczenia: wersji silnikowej (2.0 TDI 150 KM 4x4) w wariancie siedmiomiejscowym) - 3 700 zł

Ja w moim sklepie https://www.dobrehaki.pl haków do Karoqa jeszcze nie mam, ale podpytałem dziś największego polskiego producenta haków holowniczych - jest to Auto Hak Słupsk - który najszybciej wprowadza nowości do produkcji i odpisali: "W planie mamy, czekamy na udostępnienie od dealera, termin produkcji jeszcze nieznany." Kwestia 3-6 miesięcy wg mnie, bo jeszcze trzeba zrobić homologację na hak a to zabiera najwięcej czasu. Jak już będzie ta alternatywa do haków oryginalnych to ceny po rabatach szacuję na: hak z kulą odkręcaną ok. 400 zł, hak automatyczny poziomy ok. 600 zł, hak z zaawansowaną kulą wypinaną pionowo typu Vertical 800-900 zł (do takiego nowego super autka polecam ten ostatni). Do tego dochodzi cena wiązki elektrycznej, uniwersalne z modułem są tanie - ale nie zalecam do nowego auta, lepiej dedykowana w sumie identyczna z oryginalną w wersji 13 biegunowej 350-450 zł. Jakby nie patrzył będzie trochę taniej, kto może warto poczekać z tym, że jak są środki na nowe auto tej klasy to na hak oryginalny pewnie też się znajdą :) W razie pytań polecam się.

fiett.pawel
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2018, 16:17

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: fiett.pawel »

Hmm, 3-6 miesięcy, masakra. Ale mam przygotowanie w wersji 4x4 mimo tych zastrzeżeń, o których kolega pisze. No i on pisze też o 7 miejscowej wersji więc nie wiem czy to się nie tyczy Kodiaqa.

fiett.pawel
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2018, 16:17

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: fiett.pawel »

Sprawdziłem w Czechach, po pierwsze hak jest - w najdroższej wersji 1042 zł, dodatkowo sprawdziłem kod produktu jak również wynika to z opisów - mocowanie w Atece/Kodiaq/Karoq/Tiguanie jest takie samo, to jest dokładnie ten sam produkt.

https://www.svcgroup.cz/tazne_zarizeni/ ... -secondary

Napisałem do nich jeszcze maila dla pewności.

ArturO.
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2018, 0:55

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: ArturO. »

Witam,
Czy dobrze zrozumiałem ? - Aby zainstalować "nieoryginalny" hak holowniczy w Skodzie Karoq w ASO (zamiast tego oferowanego za 3800 zł) powinienem to przewidzieć na etapie konfigurowania auta i dodać opcję - przygotowania do montażu haka za 800zł ?

dtomasz
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2018, 22:13

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: dtomasz »

Witam,
Czy ktoś już przeszedł cała procedurę montażu haka ? Zakładając, że zakupił pojazd z opcją haka za 800,00 zł. Może podzieliłby się informacją poszczególnych etapów działania. A już byłoby luksusem gdyby znalazła się informacja: co, gdzie i kto.
Jestem posiadaczem Karoq-a od wczoraj. :D

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: M a r c i n »

Od wejścia WLTP, zamontowanie haka już nie będzie takie proste i fajne... Niestety...
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 38
Rejestracja: 28 mar 2018, 8:43

Re: Montaż haka holowniczego w ASO

Post autor: Eldar »

Jarek pisze: 16 lip 2018, 21:54 Do tego, jak mnie poinformowano, konieczne są jeszcze inne modyfikacje związane z układem chłodzenia.
Wydaje mi się że to jedynie zakodowanie w silniku że jest hak i sterownik będzie inaczej sterować wentylatorem po podłączeniu przyczepy.

ODPOWIEDZ