Karoq vs inne auto

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: c#Hunter »

mans pisze: 09 mar 2019, 10:24 Mazda udowadnia na tym filmie ,że w nowych modelach ocynk jest
a Ty piszesz ,że pewnie tak ale nie na całym nadwoziu :roll:
Ach to Nasze polskie myślenie czyli najgorsze są stereotypy ;)
(..)
Powiem tak, tekst o tym, że teraz już Mazda nie gnije słyszę przy okazji każdej nowej generacji Mazdy i jest to przeświadczenie chyba wszystkich co je kupują. Może to prawda a może jest jak zawsze ;) Jedno wiadomo, oni nie cynkują samochodów tak jak robią to wszyscy europejscy producenci. Osobiście bym CX-5 bez rabatu 15-20% nie kupił bo cennikowo szału nie ma.



Sponsor

Re: Karoq vs inne auto

Sponsor


funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: funtchomas »

Jak dla mnie CX-5 odpada, ze względu na brak silników benzynowych z turbo, może najnowsza generacja z X okaże się prawdziwym przełomem pod względem dynamiki jazdy. 2.5 l. benzyna była niestety poza moim zasięgiem cenowym.... Poza tym wysokie ryzyko kradzieży.

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Wczoraj poczytałam o CX-5 i najbardziej ryzykowany jest nie tyle silnik bez turbo co kradzieże i rdza. Nie wiem, czy poradzili sobie z tym drugim. Co by jednak nie mówić to wizualnie prezentuje się doskonale :).
Zaraz jedziemy na wycieczkę po salonach :). Pewnie uda się coś wybrać, gdyż nie jesteśmy przywiązani do suva. Tak naprawdę to o suvie zdecydował Karoq - dobre wyposażenie przy cenie do przyjęcia.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2019, 11:30 przez BEATA&KRZYSZTOF, łącznie zmieniany 1 raz.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Shadoon »

BEATA&KRZYSZTOF pisze:Wczoraj poczytałam o CX-5 i najbardziej ryzykowany jest nie tyle silnik bez turbo co kradzieże i rdza. Nie wiem, czy poradzili sobie z tym drugim.
Zaraz jedziemy na wycieczkę po salonach :).
Karoq definitywnie odpadł? Strach go brać?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


BEATA&KRZYSZTOF

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Nie, nie odpadł. Wszystko zależy od jazdy próbnej.

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: c#Hunter »

Sam pisałem o problemach z ruszaniem w Karoq i nie uważam by było to wadą istotną na tyle by rezygnować z auta. Mam manual 1.5TSI i jestem bardzo zadowolony. To naprawdę kwestia nauczyć się auta.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:Sam pisałem o problemach z ruszaniem w Karoq i nie uważam by było to wadą istotną na tyle by rezygnować z auta. Mam manual 1.5TSI i jestem bardzo zadowolony. To naprawdę kwestia nauczyć się auta.
Fajnie, że optymistyczny wpis, bo ostatnio szły tu wypowiedzi w kierunku takim, że można byłoby pomyśleć, że to auto to niewypał Škody.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: batman_xp1 »

Ja też mam manuala z 1.5 i nie "uczyłem się" auta a mimo to nie szarpie.

funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: funtchomas »

Mój kumpel ma Karoq 1.5 manual, i poza wytartą kierownicą wymienioną na gwarancji nie zgłaszał żadnych uwag, jest bardzo zadowolony z samochodu. Nic nie słyszał o "kangurowaniu". Moja konfiguracja Karoqa była przemyślana, wszystko mi w niej odpowiadało, no ale wyszło jak wyszło- do T-Roca nie mam takiego przekonania, parę rzeczy mnie irytuje ale może po odbiorze (pod koniec miesiąca) się przekonam bardziej.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

@funtchomas a z jakim silnikiem zamówiłeś T-Roca jeśli można zapytać :?:

ODPOWIEDZ