Karoq vs inne auto

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Jankowski
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Jankowski »

Shadoon pisze: 09 mar 2019, 11:46
c#Hunter pisze:Sam pisałem o problemach z ruszaniem w Karoq i nie uważam by było to wadą istotną na tyle by rezygnować z auta. Mam manual 1.5TSI i jestem bardzo zadowolony. To naprawdę kwestia nauczyć się auta.
Fajnie, że optymistyczny wpis, bo ostatnio szły tu wypowiedzi w kierunku takim, że można byłoby pomyśleć, że to auto to niewypał Škody.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
O niewypale nie wydają się świadczyć okresy wyczekiwania na Karoqa czy to u nas czy w Europie.Poszukiwałem swojego Karoqa w Czechach i wszędzie było to samo minimum 42 do 44 tygodni oczekiwania



Sponsor

Re: Karoq vs inne auto

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

c#Hunter pisze: 09 mar 2019, 11:36 Sam pisałem o problemach z ruszaniem w Karoq i nie uważam by było to wadą istotną na tyle by rezygnować z auta. Mam manual 1.5TSI i jestem bardzo zadowolony. To naprawdę kwestia nauczyć się auta.
@c#Hunter coś w tym jest o czym piszesz bo jak jezdziłem Karoqiem 1.5 TSI ale z DSG 7 to zauważyłem, że ruszając bardzo delikatnie w trybie D też można było wyeliminować szarpanie przy ruszaniu.
Jednak jak przesiadłem się do słabszego Karoqa i silnika 1.0 TSI z DSG7 można było deptać gaz ile fabryka dała i ruszanie odbywało się bezproblemowo zarówno w trybie D jak i w trybie S :?
Dlatego nie wnikając w to ,że 1.5 TSI jest bardziej dynamiczny to jednak 1.0 TSI 115KM zrobił na mnie o wiele lepsze wrażenie.
Niestety na rynku polskim Skoda właśnie wycofała ten silnik z Karoqa w konfiguracji z DSG7 :(
Wielka szkoda bo chciałem zakupić taką wersję do miasta dla Żony
a tak pozostaje czekać na VW T-Cross lub Skodę Kamiq :?
Moim zdaniem wypowiedzi zarówno przeciwników jak i zwolenników 1.5 TSI dają sporo do myślenia ,
że jednak nie wszystko poszło tak jak być powinno w tym silniku ;)

funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: funtchomas »

mans pisze: 09 mar 2019, 12:17 @funtchomas a z jakim silnikiem zamówiłeś T-Roca jeśli można zapytać :?:
2.0 TSI DSG 4motion 8-)

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Hetman72 »

funtchomas pisze: 09 mar 2019, 12:39
mans pisze: 09 mar 2019, 12:17 @funtchomas a z jakim silnikiem zamówiłeś T-Roca jeśli można zapytać :?:
2.0 TSI DSG 4motion 8-)
Mam to samo w Atece, genialny silnik, spalanie nie najniższe ale reszta SUPER
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: funtchomas »

W Atece odjechali z cenami - sporo droższa od Karoq za de facto ten sam samochód ( większy prestiż? :lol: ), no i w moim mieście nie ma ASO Seat. Ale uważam, że Ateca jest tak samo świetna jak Karoq :) Poza tym, mam 1.8 TSI w Yeti, Karoq 1.5 TSI DSG był chyba nieco wolniejszy. Zobaczymy jak się będzie sprawował T-Roc, bo przyznaję- pierwszy raz w życiu zamówiłem w ciemno, nie przejechałem się nim ani metra :lol:

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Hetman72 »

funtchomas pisze: 09 mar 2019, 13:00 W Atece odjechali z cenami - sporo droższa od Karoq za de facto ten sam samochód ( większy prestiż? :lol: ), no i w moim mieście nie ma ASO Seat. Ale uważam, że Ateca jest tak samo świetna jak Karoq :) Poza tym, mam 1.8 TSI w Yeti, Karoq 1.5 TSI DSG był chyba nieco wolniejszy. Zobaczymy jak się będzie sprawował T-Roc, bo przyznaję- pierwszy raz w życiu zamówiłem w ciemno, nie przejechałem się nim ani metra :lol:
Mam to samo, Karoqiem jechałem ale Atecą nie, ale fajny samochód.
Ogólnie te samochody są naprawdę OK, no chyba że terminy realizacji są do d..y lub mają jakieś niedoróbki.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

funtchomas pisze: 09 mar 2019, 12:39
mans pisze: 09 mar 2019, 12:17 @funtchomas a z jakim silnikiem zamówiłeś T-Roca jeśli można zapytać :?:
2.0 TSI DSG 4motion 8-)
Jezdziłem taką wersją T-Roca i ten silnik w tej budzie sprawuje się rewelacyjnie 8-)
Pozycja za kierownicą jest niższa niż w Skodzie ale to akurat zaleta a nie wada ;)
Jedyny problem to materiały wykończeniowe bo górna część deski rozdzielczej jest wykonana z twardego plastiku no i miejsca na tylnej kanapie jest mniej niż w Karoqu.
Generalnie auto bardzo fajne, szczególnie na żywo robi lepsze wrażenie niż na zdjęciach
ale cena wersji 2.0 TSI 4Motion 190KM DSG7 niska nie jest :?

http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/R ... ennik-troc

Jak to mówią będzie Pan zadowolony :)

0-100km/h 6,6s :shock: 8-)




Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Robik99 »

CX-5 to "odpowiednik" Kodiaq'a, wielkościowo to będzie nowa Mazda CX-30 :idea:

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Shadoon »

Robik99 pisze:CX-5 to "odpowiednik" Kodiaq'a, wielkościowo to będzie nowa Mazda CX-30 :idea:
Absolutnie nie zgodzę się. Daleko CX-5 do Kodiaqa. Bliżej do Karoqa. Mamy CX-5 w rodzinie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Shadoon »

Cx-5 dzieli płytę z Mazdą 3. Mazda Cx-3 jest tak mała, że nie można jej porównać do żadnej Škody. Może Cx-30 będzie porównywalna do Karoqa, ale Cx-5 jest tylko niewiele większa od niego.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ