Bagażnik rowerowy na Hak

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Karoqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Erevan
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2018, 20:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4

Bagażnik rowerowy na Hak

Post autor: Erevan »

Czy ktoś z zgromadzonych ma doświadczenie z bagażnikami rowerowymi na hak. Słyszałem że to najlepsza forma transportu roweru wydaje mi się, że ma to sens zwłaszcza przy gabarytach karoqa. Czy któryś z użytkowników może się podzielić swoją opinią?



Sponsor

Bagażnik rowerowy na Hak

Sponsor


LutekTom
Posty: 43
Rejestracja: 26 kwie 2019, 17:48
Samochód: Seata Ateca

Re: Bagażnik rowerowy na Hak

Post autor: LutekTom »

Oczywiście, że na platformie lepiej niż na dachu. Mam i używam. Jedyna wada to koszt zakupu bagażnika i haka.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Ostatnio zmieniony 21 lip 2019, 8:29 przez LutekTom, łącznie zmieniany 1 raz.

Sharkey
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2018, 9:37
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Bagażnik rowerowy na Hak

Post autor: Sharkey »

jak najbardziej polecam, poprzednio w maździe miałem na dachu, opór powietrza większy=większe spalanie. Nie miałem problemów ze świstami wiatru, ale u kolegów bywało to upierdliwe. No i cały czas jak wracałem z rowerem to musiałem się pilnować żeby do garażu nie wjechać. Co również było kłopotliwe bo musiałem stanąć pod blokiem, zdjąć rower, odstawić rower i wrócić po samochód. Bagażnik na hak rozwiązuje wszystkie problemy, tylko musi być solidny i najważniejsze odchylany, żeby mieć dostęp do bagażnika

Erevan
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2018, 20:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4

Re: Bagażnik rowerowy na Hak

Post autor: Erevan »

Czyli to chyba najlepszy wybór :) A jakieś konkretne marki polecacie? Zainteresował mnie Cruz Pivot 4. Myślicie że jest już dosyć solidny czy lepiej dołożyć np. do Thule VELOCOMPACT 926 + adapter?

LutekTom
Posty: 43
Rejestracja: 26 kwie 2019, 17:48
Samochód: Seata Ateca

Re: Bagażnik rowerowy na Hak

Post autor: LutekTom »

Mam tego thula i jest świetny, ale ponoć taki z Juli też daje radę.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Sharkey
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2018, 9:37
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Bagażnik rowerowy na Hak

Post autor: Sharkey »

ja musiałem mieć składany model, trochę kosztuje ale jestem zadowolony

https://www.rosebikes.pl/thule-2671316-2671316

Erevan
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2018, 20:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4

Re: Bagażnik rowerowy na Hak

Post autor: Erevan »

Dzięki za wszystkie opinie i porady.

Znalazłem w trójmieście sklep gdzie mogłem zobaczyć na żywo, ostatecznie Thule trochę wykraczał poza mój budżet i kupiłem Cruz Pivot 4, zrobiłem z nim wczoraj na testy ponad 150km z załadunkiem 4 rowerów i jest ok :) tylko przy składaniu trzeba go dobrze wyregulować aby na haku mocno się trzymał :)

aguirre
Posty: 18
Rejestracja: 02 cze 2022, 19:43
Samochód: 1.5 tsi style manual

Re: Bagażnik rowerowy na Hak

Post autor: aguirre »

Erevan pisze: 28 lip 2019, 9:44 Dzięki za wszystkie opinie i porady.

Znalazłem w trójmieście sklep gdzie mogłem zobaczyć na żywo, ostatecznie Thule trochę wykraczał poza mój budżet i kupiłem Cruz Pivot 4, zrobiłem z nim wczoraj na testy ponad 150km z załadunkiem 4 rowerów i jest ok :) tylko przy składaniu trzeba go dobrze wyregulować aby na haku mocno się trzymał :)
Hej,
Myślę nad nowym autem i skłaniam się ku karoqowi. Jednak dla mnie ważnym kryterium jest możliwość załadowania na hak 4 rowerów. Jesteś w posiadaniu może jakiś zdjęć pokazujących jak karoq mocno siedzi przy załadunku 4 rowerów? Czy po dłuższym czasie użytkowania nadal jesteś zadowolony z takiego rozwiązania (4 rowery na haku). Jakies wady?

B_A_R_T
Posty: 9
Rejestracja: 08 lip 2022, 14:38
Samochód: Skoda KAROQ Sport Line 1.5 TSi DSG

Re: Bagażnik rowerowy na Hak

Post autor: B_A_R_T »

Hej
Ja osobiście polecam zdecydowanie Thule VELOCOMPACT 926 + adapter, mam od 3 lat i parę tysiączków z nim już zrobiłem. Solidny, stabilny, dobrze wykonany. Wart dołożenia paru stówek.

piohal
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2022, 19:59
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Bagażnik rowerowy na Hak

Post autor: piohal »

Planuję zakup Karoq. O co chodzi z tymi szczegółowymi zapisami w instrukcji o max długości bagażnika 70 cm i naciskiem ? Według tego, to bagażnik na 4 rowery jest wątpliwy.

ODPOWIEDZ