Usuwanie żywicy

Czyli jak dbać o nasze samochody
bogus5marcin
Posty: 15
Rejestracja: 10 paź 2018, 9:29
Samochód: Karoq Style 1.6

Usuwanie żywicy

Post autor: bogus5marcin »

Witam,
Panie i Panowie pytanie - znacie jakiś dobry środek do usuwania żywicy z karoserii?
Parkuje często pod sosnami i chciał czy nie chciał w paru miejscach mam krople żywicy z drzew. Nie za bardzo wiem czym można się tego pozbyć tzn pozbyć się tak aby nie uszkodzić, odbarwić itd lakieru. ;)



Sponsor

Usuwanie żywicy

Sponsor


michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Usuwanie żywicy

Post autor: michjed »

A produktów do usuwania żywice jest na rynku od groma i trochę, kup jakiś, wypróbuj na lakierze w miejscu niewidocznym i będziesz wiedział.
Masz taki https://www.sonax.pl/Produkty/(filter_c ... nia-zywicy ( z tej firmy używam do usuwania smoły i nie widzę aby coś się działo z lakierem) i taki https://k2.com.pl/produkty/k2-tar-remover-300-ml.
Wg mnie zawsze producent będzie pisał coś takiego "Przed użyciem przetestować działanie preparatu w niewidocznym miejscu"
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

NorbertW89
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2019, 16:11
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI 190 KM

Re: Usuwanie żywicy

Post autor: NorbertW89 »

Tar and glue remover, wygoogluj sobie :)

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Usuwanie żywicy

Post autor: c#Hunter »

Normalnie myj regularnie i samo zlezie. Chemia bardziej zaszkodzisz niż pomożesz.

bogus5marcin
Posty: 15
Rejestracja: 10 paź 2018, 9:29
Samochód: Karoq Style 1.6

Re: Usuwanie żywicy

Post autor: bogus5marcin »

c#Hunter pisze: 15 sie 2019, 19:17 Normalnie myj regularnie i samo zlezie. Chemia bardziej zaszkodzisz niż pomożesz.

Niestety mycie regularne nie pomaga.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Usuwanie żywicy

Post autor: Darek »

Spróbuj izopropanolem (alkoholem izopropylowym). Można próbować spirytusem (alkoholem etylowym), ale jest droższy.

Izopropanol kupisz w butelce lub sprayu w sklepach z artykułami elektronicznymi.

PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Usuwanie żywicy

Post autor: PauLkr »

Z poprzedniego auta usuwałem dużą plamę (ok 2 cm srednicy) oliwą i ściereczką z mikrofibry. Chwilę to trwało ok kilkunastu minut zabawy, ale ślad był 2-3 tygodniowy.

ODPOWIEDZ