Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Rafiner »

Kurcze to jest dobre info przed snem.



Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


hoym
Posty: 14
Rejestracja: 29 lis 2018, 9:56
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: hoym »

Też dostałem pismo o akcji serwisowej, 1.5 DSG, wyprodukowany 03.2019.

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: batman_xp1 »

Też wczoraj dostałem wezwanie do serwisu. Auto z DSG
Obrazek

RysiekS
Posty: 44
Rejestracja: 22 paź 2018, 21:40
Samochód: Skoda, Karoq 1.5TSI Sportline

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: RysiekS »

Zostałem powiadomiony o akcji serwisowej dla silnika 1.5 tsi manual. Zdarzenie opisane w skanie pisma idealnie pasuje do sytuacji, która mnie też spotkała. Auto zgasło mi po wjechaniu z podporządkowanej na dwupasmową DK1 a nadjeżdżały auta! Było niebezpiecznie! Jestem umówiony na zmianę oprogramowania w dniu jutrzejszym. 👍

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

batman_xp1 pisze: 12 wrz 2019, 7:01 Też wczoraj dostałem wezwanie do serwisu. Auto z DSG
Obrazek
Ciekawe jest to, że VAG Polska twierdził, że ewentualne problemy dotyczą tylko silnika 1.5 manual.
Podejrzewam, że ta akcja o której piszecie, to nawet nie jest oficjalna akcja serwisowa, tylko działania poszczególnych dilerów świadomych problemu.

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: batman_xp1 »

Nie jest to tylko akcja dilerów. Ponieważ ja powiadomienie dostałem z salonu w którym kupiłem a awarię usuwam w innymi. O wszystkim już wiedzieli.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Kraq pisze: 13 wrz 2019, 10:08
batman_xp1 pisze: 12 wrz 2019, 7:01 Też wczoraj dostałem wezwanie do serwisu. Auto z DSG
Obrazek
Ciekawe jest to, że VAG Polska twierdził, że ewentualne problemy dotyczą tylko silnika 1.5 manual.
Podejrzewam, że ta akcja o której piszecie, to nawet nie jest oficjalna akcja serwisowa, tylko działania poszczególnych dilerów świadomych problemu.
Dla mnie gdy się okazało że ten sam soft jest w manualu i DSG jasne było że pewne egzemplarze DSG też mają ten problem w sensie wciskasz gaz a tutaj nic :D Nawet jest wątek na forum. Widocznie jest tych aut z problemem na tyle nie dużo, że udawało się problem dłuuugo ignorować. Najgorsze że najnowszy soft nie rozwiązuje problemu kangura z tego co czytam. I tak mam szczęście że u mnie kanguruje tylko na zimnym silniku...

Edit: jeden kolega ma problem z samochodem z czerwca... To tyle odnośnie ograniczonego czasu ;)

mic.skrzypczak
Posty: 11
Rejestracja: 08 lut 2019, 17:04
Samochód: Skoda Karoq 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: mic.skrzypczak »

Seat też ma akcję serwisową więc to ogólna akcja dla całego VAG 1.5 TSI

RysiekS
Posty: 44
Rejestracja: 22 paź 2018, 21:40
Samochód: Skoda, Karoq 1.5TSI Sportline

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: RysiekS »

Wczoraj wyczytano mi nowe oprogramowanie. Zajęło to 1,5 h. Wczoraj na ciepłym a dzisiaj na zimnym silniku testowałem. Wygląda na to, że poprzednie fatalne objawy zniknęły. Auto płynnie reaguje na gaz. Nie szarpie. Nie widać braku momentu przy małej prędkości 😀👍

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

RysiekS pisze: 14 wrz 2019, 9:55 Wczoraj wyczytano mi nowe oprogramowanie. Zajęło to 1,5 h. Wczoraj na ciepłym a dzisiaj na zimnym silniku testowałem. Wygląda na to, że poprzednie fatalne objawy zniknęły. Auto płynnie reaguje na gaz. Nie szarpie. Nie widać braku momentu przy małej prędkości 😀👍
Manual? Miesiąc/rok produkcji? Brak filtra OPF/Filtr cząstek?

Z tego co czytałem na forum VW T-ROC problemy znikają w silniku 1.5 manual bez filtra cząstek (rok produkcji do czerwca 2018). W silniku z filtrem cząstek (norma WLTP) aktualizacja nie działa to końca tak samo. Podejrzewam, że o ile w silniku bez filtra mogli zrobić modyfikację spalania bez ograniczeń, to w silniku z filtrem pewne poprawki blokuje emisja spalin.
Mam wrażenie, że samochód po aktualizacji pali w mieście więcej.

ODPOWIEDZ