Wideorejestratory

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Wideorejestratory

Post autor: Shadoon »

Chcę zamontować kamerkę Mio J85 z użyciem "bajpasa" bezpiecznika i przetwornicy z 12V na 5V od VIOFO. Pod który bezpiecznik najlepiej podłączyć bajpas, żeby było bezpiecznie i kamera odpalała i i kończyła pracę zgodnie z pracą zapłonu? Czy bezpiecznik tylnej wycieraczki będzie ok? Ktoś ogarniał to?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Wideorejestratory

Sponsor


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wideorejestratory

Post autor: c#Hunter »

Shadoon pisze: 28 wrz 2019, 19:56 Chcę zamontować kamerkę Mio J85 z użyciem "bajpasa" bezpiecznika i przetwornicy z 12V na 5V od VIOFO. Pod który bezpiecznik najlepiej podłączyć bajpas, żeby było bezpiecznie i kamera odpalała i i kończyła pracę zgodnie z pracą zapłonu? Czy bezpiecznik tylnej wycieraczki będzie ok? Ktoś ogarniał to?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Tak, tylna wycieraczka. Wszyscy tak robią.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wideorejestratory

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:
Shadoon pisze: 28 wrz 2019, 19:56 Chcę zamontować kamerkę Mio J85 z użyciem "bajpasa" bezpiecznika i przetwornicy z 12V na 5V od VIOFO. Pod który bezpiecznik najlepiej podłączyć bajpas, żeby było bezpiecznie i kamera odpalała i i kończyła pracę zgodnie z pracą zapłonu? Czy bezpiecznik tylnej wycieraczki będzie ok? Ktoś ogarniał to?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Tak, tylna wycieraczka. Wszyscy tak robią.
Dzięki!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wideorejestratory

Post autor: Shadoon »

Zamontowałem Mio J85 i spełnia moje oczekiwania. Ostrzeganie głosowe o fotoradarach jest przydatne. Na razie podłączona jest pod gniazdo zapalniczki, ale planuję po instalacji żeby był tryb parkingowy ale i ochrona przed rozładowaniem akumulatora. Wadą tej kamerki jest słaby transfer filmów (bardzo wolno) po wifi do telefonu.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wideorejestratory

Post autor: Shadoon »

Shadoon pisze:Chcę zamontować kamerkę Mio J85 z użyciem "bajpasa" bezpiecznika i przetwornicy z 12V na 5V od VIOFO. Pod który bezpiecznik najlepiej podłączyć bajpas, żeby było bezpiecznie i kamera odpalała i i kończyła pracę zgodnie z pracą zapłonu? Czy bezpiecznik tylnej wycieraczki będzie ok? Ktoś ogarniał to?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Zmiana planów, bo kupiłem właśnie "Zasilacz Xblitz R5 Power" i planuję go wpiąć. Pytanie do Kolegów: bajpasa pod tylną wycieraczkę, ale gdzie w rejonie bezpieczników "masę" znajdę ?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Wideorejestratory

Post autor: Krteq »

Ja wykorzystałem śrubę mocującą bezpieczniki. Po pracy zrobię zdjęcie. A 12V wziąłem z wolnego gniazda, obok bezpiecznika wycieraczki, przynajmniej u mnie było wolne.

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Wideorejestratory

Post autor: r0wl3n »

Hej,
dużo osób się podpina pod bezpiecznik 47 (tylna wycieraczka), ja niestety nie mogłem wpiąć tam bypass'a przez to, że mam el. fotel kierowcy i mam duży, wysoki bezpiecznik obok. Ja osobiście podłączyłem kamerkę pod mniejszy bezpiecznik nr 34, odpowiedzialny głównie za klimatyzację i co najważniejsze, jest od po zapłonie, czyli nie rozładowuje aku. Sam też podpiąłem się pod śrubę trzymającą skrzynkę z bezpiecznikami.

Tutaj koledzy z UK wszystko ładnie opisali:
https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... hed-power/

Natomiast tutaj masz listę bezpieczników i ich opisy:
https://www.autogenius.info/skoda-karoq ... x-diagram/

Musisz tylko trochę uważać, bo ja nie ogarnąłem, że my mamy te bezpieczniki za tym małym schowkiem pod kierownicą i rozmontowałem schowek pasażera, a tam tylko filtr w naszych wersjach z kierownicą po lewej :lol:

Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Wideorejestratory

Post autor: Krteq »

r0wl3n pisze: 14 lip 2020, 14:03 rozmontowałem schowek pasażera, a tam tylko filtr w naszych wersjach z kierownicą po lewej :lol:
Chłopie, ale uratowałeś mi humor na koniec dnia. Grunt to dystans do siebie samego :)

Poniżej moje bezpieczniki. 12V wziąłem z nr 48, opisany w instrukcji jako "wolny". Działa tylko przy zapłonie.

Obrazek

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wideorejestratory

Post autor: Shadoon »

Krteq pisze:Ja wykorzystałem śrubę mocującą bezpieczniki. Po pracy zrobię zdjęcie. A 12V wziąłem z wolnego gniazda, obok bezpiecznika wycieraczki, przynajmniej u mnie było wolne.
Dziękuję!

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


gregson76
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2020, 9:18
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq 1.5 Tsi, DSG

Re: Wideorejestratory

Post autor: gregson76 »

Chciałbym również zamontować na "stałe" instalację kamery z trybem parkingowym. Pytanie jednak mam o sposób prowadzenia kabla, a szczególnie słupek A i ominięcie poduszek i zrobienie tak, że by w razie czego zadziałało. MOże ktoś ma fotki?

ODPOWIEDZ