Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

Jestem aktualnie w ASO, wymieniam koła na zimówki i właśnie zostałem poinformowany, że mają najnowszą aktualizację softu do mego silnika. Jest to wersja o oznaczeniu 24 EU i mimo, że na poprzednim sofcie nie miałem już tych niepożądanych efektów to zdecydowałem się na update. Zobaczymy co będzie bo wg kierownika z pewnością nie zaszkodzi :)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka





Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

9832 to numer tego softu.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Shadoon »

Andrew1962 pisze:9832 to numer tego softu.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Też mi wgrali 9832 na ten fabryczny, jak już pisałem wcześniej.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

Jestem już po aktualizacji i parę km przejechałem. Póki co nie widzę różnicy między 7421 a tym najnowszym. To znaczy, że nic nie popsuli ;)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Shadoon »

Andrew1962 pisze:Jestem już po aktualizacji i parę km przejechałem. Póki co nie widzę różnicy między 7421 a tym najnowszym. To znaczy, że nic nie popsuli ;)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
I to ważne!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Szff
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:47
Samochód: Seat Ateca 1,5 TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Szff »

Witam,
Nie wiem czy w dobrym temacie się udzielę, ale również dostałem pismo, ktore widoczne jest na 40 stronie wątku i dotyczy mojego samochodu Seat Ateca 1.5 TSI 150km ze stycznia 2019. Z tymże u mnie nie zaobserwowałem jako takiego kangurowania, może odrobine. Bardziej nie dało się jechać na 2 gum biegu w zakresie prędkości 9-17km - samochód wtedy dławił się i nawet potrafił zgasnąć. Dość uciążliwa przypadłość i może być niebezpieczna. Wczoraj byłem w serwisie na akcji serwisowej i po przetestowaniu i sprawdzeniu sytuacji wcześniej problematycznych problem znikł. Tylko teraz auto zachowuje się jak automat mimo manualnej skrzyni biegów. Czyli np.przy prędkości 9km/h na 2gim biegu puszczam wszystkie pedały a samochód zamiast zwolnić i zgasnąć przyspiesza - nawet pod górkę...i rozpędza się do ok 20km/h. To samo dzieje się na 3ójce - puszczam wszystkie pedały a auto przyspiesza z 20 do 30 km/h. Na kolejnych biegach nie testowałem. Faktycznie nie ma szans aby auto teraz zgasło, ale samo przyspiesza co nie wydaje się normalne. Co więcej nie ma tez np.mozliwosci hamowania silnikiem.

Ciekawy jestem opinii czy inni po akcji tez tak maja czy coś jest nie tak z moim egzemplarzem. I czy to nirnalne czy zgłosić się do serwisu ponownie. Będę wdzięczny za odpowiedz.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: NAIMAD71 »

Witam,wczoraj w ASO aktualizacja w 1,5 TSI maulna skrzynia -dam znać za parę dni czy jest lepiej.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Szff pisze: 08 lis 2019, 21:06 Witam,
Nie wiem czy w dobrym temacie się udzielę, ale również dostałem pismo, ktore widoczne jest na 40 stronie wątku i dotyczy mojego samochodu Seat Ateca 1.5 TSI 150km ze stycznia 2019. Z tymże u mnie nie zaobserwowałem jako takiego kangurowania, może odrobine. Bardziej nie dało się jechać na 2 gum biegu w zakresie prędkości 9-17km - samochód wtedy dławił się i nawet potrafił zgasnąć. Dość uciążliwa przypadłość i może być niebezpieczna. Wczoraj byłem w serwisie na akcji serwisowej i po przetestowaniu i sprawdzeniu sytuacji wcześniej problematycznych problem znikł. Tylko teraz auto zachowuje się jak automat mimo manualnej skrzyni biegów. Czyli np.przy prędkości 9km/h na 2gim biegu puszczam wszystkie pedały a samochód zamiast zwolnić i zgasnąć przyspiesza - nawet pod górkę...i rozpędza się do ok 20km/h. To samo dzieje się na 3ójce - puszczam wszystkie pedały a auto przyspiesza z 20 do 30 km/h. Na kolejnych biegach nie testowałem. Faktycznie nie ma szans aby auto teraz zgasło, ale samo przyspiesza co nie wydaje się normalne. Co więcej nie ma tez np.mozliwosci hamowania silnikiem.

Ciekawy jestem opinii czy inni po akcji tez tak maja czy coś jest nie tak z moim egzemplarzem. I czy to nirnalne czy zgłosić się do serwisu ponownie. Będę wdzięczny za odpowiedz.
Pozdrawiam.
Może na ssaniu był. U mnie na 7421 nic takiego nie występuje a też na dwójce i fabrycznym sofcie było jak pisałeś.

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: ArKos »

Witajcie,
Wczoraj odbyłem jazdę próbną w dealera, przed złożeniem zamówienia. Wersja 150kM, zachowanie bez jakichkolwiek udziwnień i problemów, jechało jak należy.
Na podstawie doświadczeń z innego koncernu uważam, że może to być kwestia oprogramowania sterownika silnika.
Podpytując o powyższy problem i liczne skargi posiadaczy, sprzedawca odpowiedział, że problem zażegnano po wznowieniu oferty 1,5TSI i jest nowe oprogramowanie silnika.

firemantom
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2021, 11:44
Samochód: VW Golf 7, 1,4 TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: firemantom »

Witam, to mój pierwszy post na forum. Dopiero przymierzam się do kupna Karoqa, aktualnie mam Golfa 7 Variant 1.4 TSI 140KM więc silnik prawie bliźniaczy :). Myślałem o 1.5 TSI z DSG, jednak czytając co się z tą skrzynią dzieje przy małych przebiegach nabrałem dystansu. Z kolei jak czytam, to manual też sprawia problemy... Czy orientujecie się czy te problemy ze skrzynią manualną zostały w jakiś sposób już rozwiązane przez Skodę i czy faktycznie Pertyn ględzi bzdury? Będę bardzo wdzięczny za info.

ODPOWIEDZ