Karoq vs inne auto

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Andrew1962 »

@mans
Oczywiście to jest tylko moja opinia bazująca na doświadczeniach. Na przeciwnym biegunie jest np. Skoda, miałem już wcześniej dwie takie w swojej długiej karierze kierowcy, bo słynną ze żłopania oleju 120 L (nigdy nie dolałem ani kropli oleju :) ) oraz Octavię 1 z której byłem bardzo zadowolony. Tak samo z Oplami, też ich kilka miałem (Kadet, Astra, Insignia) i nigdy żadnych z nimi problemów. Nikt i nic mnie nie przekona do Peugeota (nawet jakby dawali za darmo) ;) Pozdrawiam



Sponsor

Re: Karoq vs inne auto

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

Andrew1962 pisze: 11 wrz 2019, 13:36 Nikt i nic mnie nie przekona do Peugeota (nawet jakby dawali za darmo) ;)
Ja tam za "darmo" takiego 2008 dla Żony chętnie bym przygarnął :)


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Kraq »

A może nowa Octavia?
https://motoryzacja.interia.pl/zdjecia/ ... AId,345399

Ciekawy jestem czy cenowo będzie droższa czy tańsza od Karoqa.

Ma kilka ciekawych rozwiązań, których w Karoqu nie zastosowali:
1. Dynamiczne kierunkowskazy LED z tyłu.
2. Podgrzewana szyba przednia w technologii foliowej.
3. Klapa maski podnoszona na dwóch siłownikach.
4. Rolety przeciwsłoneczne w tylnych drzwiach.
5. Złącze USB w obudowie wewnętrznego lusterka wstecznego (do podłączenia np. kamerki samochodowej lub nawigacji).
6. Więcej miękkiego tworzywa na boczkach drzwi.
7. Inne fotele. Dodatkowo fotel pasażera z przodu z możliwością regulacji elektrycznej.
8. Pomijam nową kierownicę, bo to rzecz gustu.

Najfajniejsze jest chyba kombi. Generalnie optycznie z zewnątrz (zwłaszcza przód) jest to powielenie Skody Scala.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Shadoon »

Kraq pisze:A może nowa Octavia?
https://motoryzacja.interia.pl/zdjecia/ ... AId,345399

Ciekawy jestem czy cenowo będzie droższa czy tańsza od Karoqa.

Ma kilka ciekawych rozwiązań, których w Karoqu nie zastosowali:
1. Dynamiczne kierunkowskazy LED z tyłu.
2. Podgrzewana szyba przednia w technologii foliowej.
3. Klapa maski podnoszona na dwóch siłownikach.
4. Rolety przeciwsłoneczne w tylnych drzwiach.
5. Złącze USB w obudowie wewnętrznego lusterka wstecznego (do podłączenia np. kamerki samochodowej lub nawigacji).
6. Więcej miękkiego tworzywa na boczkach drzwi.
7. Inne fotele. Dodatkowo fotel pasażera z przodu z możliwością regulacji elektrycznej.
8. Pomijam nową kierownicę, bo to rzecz gustu.

Najfajniejsze jest chyba kombi. Generalnie optycznie z zewnątrz (zwłaszcza przód) jest to powielenie Skody Scala.
Kierownicę to pewnie zaimplementują do wszystkich modeli w koleknym roku modelowym. Gniazdo USB, o którym piszesz to super sprawa!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

Generalnie nowa Octavia nawet ładna a materiały w kabinie wyśmienite :)
Alcantara na desce rozdzielczej hmm... tego jeszcze w Skodzie nie było :shock:



Za to ta nowa moda na dotykowe sterowanie klimatyzacją mocno dyskusyjna :?



Drążek od skrzyni DSG też jakiś dziwaczny :roll:



Zaskakuje także fakt , że skrzynia DSG 7 w zwykłej benzynie występuje tylko z silnikiem 2.0 TSI 4x4 :(
Pewnie wszystkiemu winne nowe normy WLTP dlatego Diesle wracają do łask :?

Obrazek

darecki44
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2020, 10:12
Samochód: Skoda Karoq

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: darecki44 »

Kraq pisze: 17 kwie 2019, 9:09
mans pisze: 17 kwie 2019, 8:44
Shadoon pisze: 16 kwie 2019, 20:01 Kia fajne auto, solidne jak na koreańską myśl, ale plastiki jednak słabszej jakości. Kokpit Sportage wygląda wg mnie taniej niż w Karoqu. Moja opinia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Deska rozdzielcza w Skodzie Karoq to trochę inny świat niż ta w Sportage a górna jej częśc zrobiona jest zdecydowanie z lepszej jakości materiału niż ta w Kia ale na tym przewaga Skody się niestety kończy :o
Cała reszta wnętrza czyli twarde plastiki ,przeszycia foteli i inne detale przemawiają zdecydowanie na korzyść Sportage.Czekałem godzinę na jazdę testową to sobie dokładnie wszystko "obmacałem" :lol:
Zaskoczeniem jak dla mnie w tym modelu jest grubość blachy.Przednia maska czy drzwi są wyjątkowo ciężkie i przez te elementy Kia sprawia wrażenie pancernego wręcz auta :shock:
Całości dopełniają miękkie w dotyku plastiki we wnękach drzwi
gdzie znajdują się uchwyty do ich zamykania 8-)



To wszystko sprawia, że nowy Sportage w bezpośrednim kontakcie pozytywnie zaskakuje
swoją wysoką jakością wykonania :(
Skoda wypada na tym tle niestety dużo gorzej i w bezpośrednim porównaniu sprawia takie wrażenie auta budżetowego :(
Plastiki na drzwiach Karoqa to tragedia, gdy popatrzymy na wykończenie drzwi u konkurencji. Na takich elementach nie powinni oszczędzać. Karoq to nie Fabia. Zastanawiam się po co zamawiać lepsze audio czyli Canton System skoro te boczki trzeszczą niemiłosiernie w czasie odsłuchu. Nie ma w tym żadnej logiki dla mnie. Producent też to powinien wiedzieć. Już pisałem o tym, lepsze plastiki na drzwiach są nawet w Octavii. Karoq jest przecież droższym samochodem.
Też spędziłem trochę czasu we wnętrzu Sportage i jedyne z czym się zgodzę to, że wnętrze Skody to zupełnie inny świat. Całe wnętrze Karoq-a bije na głowę Kia zarówno pod względem "dizajnu", funkcjonalności jak i jakości wykonania. Wszystkie plastiki w KIA są w moim odczuciu dużo gorszej jakości niż w Skoda (może poza boczkami drzwi, w obu autach kiepskie) przez co wnętrze Sportage wygląda trochę tandetnie. Jeśli dorzucimy do tego cały bardzo już przestarzały system Infotainment w Kia, to naprawdę Skoda pod tym względem stoi o klasę jak nie o dwie wyżej od Kia.
Jedyne co mi się bardziej podoba w Kia to wygląd zewnętrzny Sportage i tak naprawdę to jego chyba jedyna przewaga nad Karoq-iem. Auto jest świetnie zaprojektowane i wygląda na droższe niż w rzeczywistości.
Sam wygląd zewnętrzny to jednak dla mnie zdecydowanie za mało aby kupić przestarzałego już mocno Sportage (premiera 2015 r.) w cenie wyższej niż nowoczesny i lepiej wykonany Karoq.
P.S. Też mam u siebie soundsystem Cantona i nic mi w drzwiach nie trzeszczy...

darecki44
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2020, 10:12
Samochód: Skoda Karoq

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: darecki44 »


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Shadoon »

Karoq ma prawie rok, rączki w drzwiach wciąż ciche, brak trzasków. Odpukać usterek brak.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Shadoon »

Nowy Opel Mokka ma w podobnym stylu tylne światła. To już kolejny model "naśladowca" tego stylu, który na początku był dość kontrowersyjny. Jednak się przyjął i wygląda świeżo.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Kraq »

Droga Skodo. Świat ci coraz bardziej odjeżdża...
Nissan Qashqai III gen. 2021
https://www.motofakty.pl/artykul/nowy-n ... llera.html

ODPOWIEDZ