Uszczelki szyb w drzwiach

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Uszczelki szyb w drzwiach

Post autor: c#Hunter »

Jakiś czas temu zauważyłem dziwną rzecz. Miałem krople na szybie bocznej więc starym nawykiem postanowiłem ją opuścić by usunąć wodę. Tak się jednak nie stało, szyba wróciła do góry i krople zniknęły tylko na niewielkim fragmencie. Znaczy się uszczelka nie przylega do szyby?!? Jak to u was wygląda. Martwię się czy te uszczelki spełniają swoją rolę bo podejrzewam że woda może się lać w środek drzwi...



Sponsor

Uszczelki szyb w drzwiach

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Uszczelki szyb w drzwiach

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:Jakiś czas temu zauważyłem dziwną rzecz. Miałem krople na szybie bocznej więc starym nawykiem postanowiłem ją opuścić by usunąć wodę. Tak się jednak nie stało, szyba wróciła do góry i krople zniknęły tylko na niewielkim fragmencie. Znaczy się uszczelka nie przylega do szyby?!? Jak to u was wygląda. Martwię się czy te uszczelki spełniają swoją rolę bo podejrzewam że woda może się lać w środek drzwi...
Jak są zamknięte szyby to przylegają do uszczelki. Podczas opuszczania z uwagi na ich krzywizny (wyprofilowanie szyb) nie na całej szerokości. Normalna sprawa, w wielu modelach. Woda z drzwi ma ujście, spokojnie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



LutekTom
Posty: 43
Rejestracja: 26 kwie 2019, 17:48
Samochód: Seata Ateca

Re: Uszczelki szyb w drzwiach

Post autor: LutekTom »

Dokładnie, woda zawsze się wlewa do drzwi i tu ważne, żeby dbać o stan/drożność odpływów.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Uszczelki szyb w drzwiach

Post autor: c#Hunter »

Dzięki za info. Czuje się uspokojony.

ODPOWIEDZ