Kradzież na walizkę.

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Karoqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Kradzież na walizkę.

Post autor: Andrew1962 »

Jako, że wielu Forumowiczów z pewnością ma system bez kluczykowy w swoich Karoqach to może Was zainteresuje ten artykuł.
https://autokult.pl/36933,kradziez-na-w ... zpieczenia

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 mar 2020, 12:27 przez Andrew1962, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Kradzież na walizkę.

Sponsor


Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Kradzież na walizkę.

Post autor: Krteq »

Ciekawostka, ale chyba nikt nie będzie owiał klucza folią :lol:
Wydaje mi się, że w domu sprawdza się czujnik ruchu i nie trzymanie klucza przy drzwiach, a w miejscach publicznych gdzie jestem w ruchu zawsze wyłączam kessy. Łatwiej otworzyć drzwi przyciskiem niż odwijać :D
Widziałem też jakieś urządzenie, które testował Zachar. Czujnik wygrywał, że człowiek z kluczem idzie i odcinał zasilanie. Ale to rozwiązanie było duuuużo droższe od folii :D

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Kradzież na walizkę.

Post autor: r0wl3n »

Krteq pisze: 23 mar 2020, 15:22 Ciekawostka, ale chyba nikt nie będzie owiał klucza folią :lol:
Wydaje mi się, że w domu sprawdza się czujnik ruchu i nie trzymanie klucza przy drzwiach, a w miejscach publicznych gdzie jestem w ruchu zawsze wyłączam kessy. Łatwiej otworzyć drzwi przyciskiem niż odwijać :D
Widziałem też jakieś urządzenie, które testował Zachar. Czujnik wygrywał, że człowiek z kluczem idzie i odcinał zasilanie. Ale to rozwiązanie było duuuużo droższe od folii :D
To co testował, to dokładnie to:

https://keylessprotector.com/pl/

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Kradzież na walizkę.

Post autor: Lucien »

Czy uważacie że fabryczne zabezpieczenie polegające na czasowym wyłączeniu systemu Kessy (jednym kliknięciem przy zamykaniu auta) nie jest skuteczne?
Nie natknąłem się na ocenę tego systemu.

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Kradzież na walizkę.

Post autor: ArKos »

Ja zrobiłem sobie dodatkowe zabezpieczenie przeciwuruchomieniowe. Nawet kluczyk mi mogą zabrać... :)

Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Kradzież na walizkę.

Post autor: Krteq »

Moim zdaniem jest skuteczny jeśli chodzi o kradzież na walizkę a nie o kradzież w ogóle, tylko wyłączanie jest zbyt skomplikowane. Uważam że zamknięcie samochodu przyciskiem już powinno deaktywować kessy. Albo powinna być możliwość ustawienia tego.

Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: Kradzież na walizkę.

Post autor: Janusz&Grażyna »

Co jest skomplikowanego w zamknięciu pilotem i dotknięciu klamki przed upływem kilku sekund(nie pamiętam dokładnie ilu)?

Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Kradzież na walizkę.

Post autor: Krteq »

Przepraszam, źle napisałem. Porostu ja wolałbym to robić tylko przyciskiem na pilocie.

Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: Kradzież na walizkę.

Post autor: Janusz&Grażyna »

Byłoby oczywiście łatwiej i tak dobrze bo są marki w których wyłączyć się nie da.

TarchoL
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2019, 13:53
Samochód: Skoda Karoq, STYLE 1.5TSI DSG

Re: Kradzież na walizkę.

Post autor: TarchoL »

Podepne się pod temat. Mam dziwną akcję. Od kilku miesięcy mam etui/pokrowiec na kluczyk z dwoma kieszonkami. Jedna z nich to zabezpieczenie, aby nikt nie skradł sygnału kluczyka. Do tej pory super to działało. Po zamknięciu samochodu przekładałem kluczyk w zabezpieczoną przegrode i czułem się bezpiecznie, że nikt mi nie gwizdnie auta na walizkę. Od kilku dni zauważyłem, że mimo że kluczyk jest schowany w zabezpieczoną kieszonke to mogę otworzyć drzwi i odpalić samochód (Ale klapy bagażnika już np nie). Nie mam pojęcia o co kaman. Pokrowiec nie zniszczony nic się z nim nie stało. Dodam że ostatnio zostawialem auto na zmianę oleju i kluczyk zostawialem razem z tym pokrowcem. Czy coś mogli przypadkowo zmienić w ustawieniach samochodu.... Nie mam pomysłu czemu nagle stracilem ochronę kluczyka.

ODPOWIEDZ