Cena auta u nas i w Niemczech

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Karoqiem
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Cena auta u nas i w Niemczech

Post autor: Andrew1962 »

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... nt/n64yp5f

Niech Was nie zwiedzie tabelka. To, że u nas cena auta jest w każdym przypadku niższa od tej u naszego zachodniego sąsiada to nie wszystko. Zawsze trzeba brać pod uwagę siłę nabywczą pieniądza a tu nie jest już tak kolorowo. Bo jak zauważa autor artykułu na samochód o wartości 137 752 zł (średnia cena auta z ww. porównania) przeciętny Polak musi pracować 35 miesięcy, a Niemiec - tylko 15 miesięcy. Często możemy się spotkać z takimi porównaniami, które właśnie nie biorą pod uwagę tego aspektu, np. cena kawy na stacji paliw u nas 7.50 zł, np. a w Austrii 2.5 € (czyli przeszło 9 zł) czyli więcej tylko od razu nasuwa się pytanie ile takich kaw może sobie kupić Austriak za swoją średnią pensję (ok. 2500 :2.5 = 1000 kaw) a ile my (4900 : 7.5 = 653 kawy) :o Wynik niestety nie świadczy dobrze o sile naszej złotówki. Ale to tak tylko przy okazji :D
Miłego dnia



Sponsor

Cena auta u nas i w Niemczech

Sponsor


M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Cena auta u nas i w Niemczech

Post autor: M a r c i n »

Spoko, tylko niemiec kupując auto nawet za wyższą kwotę mimo wszystko płaci VAT19 a nie VAT23 jak u nas...
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

mactech
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2020, 12:53
Samochód: Yaris 1.3

Re: Cena auta u nas i w Niemczech

Post autor: mactech »

Pytanko czy się opłaca sciagać auta z np niemiec i sprzedawać w polsce czy to już te czasy mineły?

franix36
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2022, 9:51
Samochód: Skoda Octavia IV

Re: Cena auta u nas i w Niemczech

Post autor: franix36 »

Ja działam i cały czas na plusie :) Teraz na modzie jest usuwanie subitu więc warto się zainteresować tematem.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2022, 15:57 przez franix36, łącznie zmieniany 1 raz.
franix36 :D

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Cena auta u nas i w Niemczech

Post autor: ArKos »

A czy to nadal nie jest ta sama bajka, że np. auto nie przejdzie TUV, trzeba w nie wsadzić 2k ojro, a samo auto ma wartość 3k ojro, więc lepiej pogonić je za 1,5k ojro Polakowi/Turasowi/Ruskowi? A czy to nadal nie jest ta sama bajka, że przy zakupie nowego w salonie dostaje się za wyzłomowanie starego auta upust 3k ojro, więc oddaje się swoje warte 2,5k ojro na szrot, skąd Polak/Turas/Rusek wydobędzie je za cenę złomu na wagę? A czy to nadal nie jest ta sama bajka, że uszkodzone auto picuje się zakupując elementy w kolorze, czy też przeprowadza się "korektę" licznika i goni u nas Januszowi handlarzowi?
Ostatnio miałem Zafirę w dieslu na podnośniku, bo elektronika głupiała. Czesałem po kolei sterowniki i na zegarach 266k a w sterowniku silnika prawie 600k... Pomijam, że jakiś amator to robił i skorygował tylko licznik...
Nigdy nie opłacało się sprowadzać samochodów w pełni sprawnych i bezwypadkowych. Zawsze opłacało się ściągać rozbitki/uszkodzone, bo u nich to szkoda całkowita i złom, a u nas ćwiarteczka wjedzie, dach się wstawi i będzie bezwypadek od dziadka, co płakał jak sprzedawał, bo tylko do kościoła w niedziele jeździł i w dodatku do dziś regularnie dzwoni, prosząc o możliwość posłuchania silnika przez telefon.

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Cena auta u nas i w Niemczech

Post autor: abedul »

Przy aktualnym kursie EUR/PLN to chyba nie ma sensu porownanie cen aut w strefie EUR i w polsce. Dlaczego nikt nie porownuje z czechami - skoro Skoda, przynajmniej w teorii, jest czeskim autem ?

p.s. moj karoq byl kupiony w niemczech wiec nie jestem w zadny sposob nastawiony anty ;)

ODPOWIEDZ