Karoq 1.6 TDI - opinie

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: root »

Dalsza dyskusja o TSI w innym wątku…


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Sponsor


RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: RobertG7 »

To ja opiszę moje pierwsze wrażenia:
Spalanie mnie nie zadowala: 6-6,5ltr średnio przy spokojnej jeździe. Z tym silnikiem manual Octavia3 spalanie było na poziomie 4,3-4,8ltr/100km, jadąc bardzo spokojnie 90-100km/h 3,8 ltr z 400km. W cyklu miejskim max 5,5ltr. Natomiast przy 140-160 to było 7ltr/100km + olej silnikowy, bo wtedy ten niewielki silnik swoje musi wziąć...
Porównując do kuraka to nadal jednak wydaje mi się spalanie w nim większe od oczekiwań uwzględniając nawet DSG, zobaczymy po 2-3 tys km.
Z silnikiem 1,6 TDi w Octavii przez 180tys km i 2,5 roku użytkowania nie miałem najmniejszego problemu, ale 80% przebiegu to trasa. Zobaczymy jak będzie w tym aucie

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Rafiner »

Nie przesadzaj. Spalanie ok.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: RobertG7 »

Rafiner pisze: 26 maja 2020, 16:00 Nie przesadzaj. Spalanie ok.
Spalanie moim zdaniem nie jest ok, porównując podobnie ważące auta i identyczne silniki (Octavia). Karoq w manualu ma również podobne wyniki jak w DSG.

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Rafiner »

Ja patrzę przez pryzmat benz. do diesla. Spalanie w Karoq benz. od 1 do 2 litrów większe.
Octavia jest lżejsza, niższa i ma koła 17, a tu 18 w style, stąd zawsze będzie mniej palić.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: RobertG7 »

Rafiner pisze: 27 maja 2020, 14:43 Ja patrzę przez pryzmat benz. do diesla. Spalanie w Karoq benz. od 1 do 2 litrów większe.
Octavia jest lżejsza, niższa i ma koła 17, a tu 18 w style, stąd zawsze będzie mniej palić.
A temat wątku jest o 1,6TDI i opiniach o nim, nie wiem czym jeździsz, ale w opisie jest Fabia, więc obiektywnie nie jesteś w stanie ocenić tego silnika

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Rafiner »

Jeździłem dużo Fabia 2 z 1.6tdi (ponad 20 tys. km), teraz mam Ateca tyle, że 1.5tsi DSG. 1.6tdi jeździłem Ateca na jazdach testowych ( fakt tylko 100 km) ale fajnie się zbierał itd.

Dla Ciebie spalanie nieakceptowalne, bo pali więcej niż Octavia z tym silnikiem, a jakbym tak patrzył to nieakceptowalne w Octavii, bo pali więcej niż w Fabii. Itd. Więcej obiektywizmu.

Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Sewerti »

Ja tam z mojego Karoqa jestem zadowolony pisałem wcześniej ile pali np. Trasa do Budapesztu.
Panowie nie możemy porównywać 2 różnych aut bo tak właśnie jest.
Wystarczy że karoq jest wyższy i ma większy prześwit, aerodynamika robi swoje i basta.
Do tego większe koła i plus liter jak nic.
Ogólnie fajne autko za fajne pieniądze 👍

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ;)

kmichal
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2020, 8:47
Samochód: Skoda Roomster 1.4 mpi

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: kmichal »

Cześć.
Mam pytanie do posiadaczy Karoq z silnikiem 1.6 TDI. Trochę poczytałem i obejrzałem materiałów na temat tego silnika. Opinie są zdecydowanie na tak. Moje pytanie - czy robiąc około 12-15 tyś. km rocznie jest sens brać ten silnik ? W ramach takiego przebiegu są 2-3 dłuższe wyjazdy w roku (łącznie około 6-8 tyś. km), a reszta po mieście.
Myślałem też o silniku benzynowym 1.5 TSI, ale słyszałem, że w manualu nie specjalnie jest ok. Z kangurowaniem natomiast podobno już sobie poradzili.
Jaka jest Wasza opinia i rada ?
Pozdrawiam wszystkich.
Michał

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: c#Hunter »

Jedyne czego bym się bał to trwałość DPF przy głównie miejskim użyciu. Jest miasto i miasto. Jak po odpaleniu silnik pracuje Ci średnio te 20min to nie ma się czego obawiać. Jak robisz po 2-3km i stop to jest problem.

Sam mam 1.5TSI i w manualu w ogóle nie czuć mocy. Przyjemność jazdy tym silnikiem z DSG jest nieporównywalna. Niby osiągi takie same ale w codziennej jeździe nie dasz rady się przestawić na sportowy tryb wrzucania biegów jak robi to DSG. Chodzi mi o to że jak jeździłem 1.6TDI to po mieście bardzo podobnie się zbiera jak 1.5TSI i nawet w tym samym zakresie obrotów pracują (w praktyce codziennej, bo wiadomo że 1.5TSI pójdzie wyżej).

Edit: teraz widzę jaki masz silnik i autko. Pewnie jesteś przyzwyczajony, że do wyprzedzania wbijasz 3 i gaz w podłogę. Ze skrzynią którą wsadzają do Karoq tak się nie da, jest dużo wolniejsza niż te 5-cio biegowe od 1.4MPI....

ODPOWIEDZ