Amundsen i informacje drogowe

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Amundsen i informacje drogowe

Post autor: RobertG7 »

Cześć
Jako laik w sprawie korzystania z wbudowanej navi chciałbym się dowiedzieć, czy można w niej uruchomić komunikaty o korkach itp czy tylko Columbus ma tą opcję?
PS. Moja opinia: Ogólnie sama navi mało intuicyjna, nawet wpisywanie adresów to porażka, ale jak jest to można się pobawić.
Jeździłem zawodowo na TomTomie Truck i ta jest rewelacyjna, iGo również ok, Google sam potrafi zmienić trasę jak nie zauważysz, że pyta czy nie chcesz szybszej, Apple Map takie sobie, ale przynajmniej nie zmienia wcześniej zaplanowanej trasy



Sponsor

Amundsen i informacje drogowe

Sponsor


r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Amundsen i informacje drogowe

Post autor: r0wl3n »

Wydaje mi się, że jak podłączysz Amundsena do internetu (CarStick lub hotspot z telefonu) to nawigacja będzie czytać takie dane o ile dobrze pamiętam. Columbus ma po prostu dodatkowy slot w schowku na kartę sim :)

fox03
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2019, 11:16
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TDI 4x4 DSG Style

Re: Amundsen i informacje drogowe

Post autor: fox03 »

Komunikaty o korkach i utrudnieniach pojawiają się w Amundsenie na mapie, tylko musisz spiąć go z internetem. Ja mam na stałe router mobilny w aucie ale można udostępnić np. z telefonu. Ja również do tej pory korzystałem z TomToma z zaszytą kartą sim i ta nawigacja dla mnie jest bardzo dobra. W Karoqu nawigacja jest mało intuicyjna i nieraz szukam opcji, które są w TomTomie a niestety tu ich nie ma lub szukanie ich jest czasochłone.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Amundsen i informacje drogowe

Post autor: Shadoon »

Według mnie informacje o ruchu drogowym w Karoqu działają bardzo dobrze. Testowałem w długi weekend. Fabryczna navi vs. Google Maps. Dają radę informacje drogowe i mapy od Škody. Inne dodatki są też ciekawe. Ceny paliw są zwykle lekko nieaktualne (ciągłe zmiany), ale zbliżone do prawdy, info o pogodzie jest bardzo ok, info o miejscach na parkigach nie testowałem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Amundsen i informacje drogowe

Post autor: root »

RobertG7 pisze: 18 cze 2020, 12:12 Jeździłem zawodowo na TomTomie Truck i ta jest rewelacyjna, iGo również ok, Google sam potrafi zmienić trasę jak nie zauważysz, że pyta czy nie chcesz szybszej, Apple Map takie sobie, ale przynajmniej nie zmienia wcześniej zaplanowanej trasy
Używasz Apple Maps, więc masz iPhone'a. Podłącz go i używaj CarPlaya, tam będziesz miał też TomToma (nie wiem jak z iGo, ale możliwe, że też jest).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Amundsen i informacje drogowe

Post autor: RobertG7 »

root pisze: 22 cze 2020, 13:59
RobertG7 pisze: 18 cze 2020, 12:12 Jeździłem zawodowo na TomTomie Truck i ta jest rewelacyjna, iGo również ok, Google sam potrafi zmienić trasę jak nie zauważysz, że pyta czy nie chcesz szybszej, Apple Map takie sobie, ale przynajmniej nie zmienia wcześniej zaplanowanej trasy
Używasz Apple Maps, więc masz iPhone'a. Podłącz go i używaj CarPlaya, tam będziesz miał też TomToma (nie wiem jak z iGo, ale możliwe, że też jest).
Wiem co mam w telefonie itd, mówiłem o kiepskiej nawigacji wbudowanej vs inne nawigacje. Navi TomTom w telefonie? Rozumiem, że używałeś i z czystym sumieniem polecasz, bo jeżeli nie, to wpis zbędny. TomTom działa dobrze tylko na urządzeniach od tego producenta. iGo działa dobrze, ale też wyłącznie na tabletach bądź na urządzeniach nawigacyjnych typu Mio. Na telefonie to porażka.

Co do informacji drogowych w Amundsenie to prozaiczna sprawa :) należało uruchomić funkcje LAN w infotainment, sparować, co uczyniłem i wszystko jak w broszurze - działa. Instrukcja Skody w tym nie pomaga ;)

mirek2204
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2020, 20:34
Samochód: SKODA KAROQ SPORT LINE 2.0 TSI 4x4

Re: Amundsen i informacje drogowe

Post autor: mirek2204 »

Po podłączeniu Amundsena do internetu ikonka globusa zmieniła kolor z czerwonego na biały. Czy tak powinno być?

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Amundsen i informacje drogowe

Post autor: M&M »

u mnie globusik zawsze jest biały, nigdy nie spotkałem czerwonego. (z tym, że mój Amundsen korzysta z wbudowanego
e-sim'a)

Swoją drogą w instrukcji ukazane są dwa typy ikony globusa: biały i wyszarzony, określające status usług online Skoda Connect

Obrazek

ODPOWIEDZ