Drzwi kierowcy źle się zatrzaskują

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Szaraq
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2017, 21:37
Samochód: Karoq 1.5 Style 150KM DSG

Drzwi kierowcy źle się zatrzaskują

Post autor: Szaraq »

Witam, od początku (auto z maja 2018 1,5T DSG ) mam problem z zatrzaskiwaniem drzwi (głównie kierowcy), jeśli są zamknięte wszystkie pozostałe drzwi i szyby. Wewnątrz auta tworzy się poduszka powietrzna, która powoduje, że trzeba drzwiami porządnie trzasnąć żeby się zatrzasnęły. W serwisie byłem już dwa razy w tej sprawie, panowie potwierdzili problem, próbowali coś zrobić ale bez skutku.



Sponsor

Drzwi kierowcy źle się zatrzaskują

Sponsor


Pyro
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2020, 8:08
Samochód: Kodiaq 2.0TDI Karoq 1.5TSI

Re: Drzwi kierowcy źle się zatrzaskują

Post autor: Pyro »

Sprawdzić kanały odpowietrzające w bagażniku czy nie są czymś zatkane.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Drzwi kierowcy źle się zatrzaskują

Post autor: User karoq »

Pyro pisze:Sprawdzić kanały odpowietrzające w bagażniku czy nie są czymś zatkane.
Potwierdzam wazny elementObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Szaraq
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2017, 21:37
Samochód: Karoq 1.5 Style 150KM DSG

Re: Drzwi kierowcy źle się zatrzaskują

Post autor: Szaraq »

Dzięki za podpowiedź, czy mogę to sam sprawdzić (gdzie w bagażniku są te kanały?), czy musi to zrobić serwis?

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Drzwi kierowcy źle się zatrzaskują

Post autor: User karoq »

Zdjecie cwiartki zaznaczylem ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Szaraq
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2017, 21:37
Samochód: Karoq 1.5 Style 150KM DSG

Re: Drzwi kierowcy źle się zatrzaskują

Post autor: Szaraq »

Dzięki, czyli trzeba zdjąć tylny zderzak?

Pyro
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2020, 8:08
Samochód: Kodiaq 2.0TDI Karoq 1.5TSI

Re: Drzwi kierowcy źle się zatrzaskują

Post autor: Pyro »

Szaraq pisze: 28 cze 2020, 15:19 Dzięki, czyli trzeba zdjąć tylny zderzak?
Spróbuj od wewnątrz. Może będzie łatwiej. Zobacz czy klapki się odchylają swobodnie.

kwiatek88
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2020, 20:35
Samochód: 1.6TDI

Re: Drzwi kierowcy źle się zatrzaskują

Post autor: kwiatek88 »

Szaraq pisze: 27 cze 2020, 19:38 Dzięki za podpowiedź, czy mogę to sam sprawdzić (gdzie w bagażniku są te kanały?), czy musi to zrobić serwis?
To jest tak duża i nieregularna powierzchnia (kilka klapek po obu stronach), że zatkanie się tego jest prawie niemożliwe. Sprawdzenie jest proste, poproś drugą osobę o zamykanie drzwi (zamknięte pozostałe drzwi, okna i bagażnik), a Ty przyłóż ucho do rogu tylnego zderzaka. Usłyszysz wyraźne "klapnięcie", czyli zawory (klapki) pracują. Poza tym gdyby ten układ był niedrożny, wszystkie drzwi ciężko by się zamykały. Bardziej obstawiałbym złą regulację, wbrew pozorom nie wszyscy to potrafią (nawet w serwisie). Regulować trzeba w dwu miejscach, na zawiasach i kotwa na słupku. Zamiast walki z serwisem możesz spróbować u dobrego blacharza niezależnego, taka regulacja nie pozostawia śladów, najwyżej nie pomoże. Ja tak miałem z poprzednim autem (VW), trzykrotna wizyta w serwisie i nic, "trzeba czekać, aż uszczelki się ułożą", a w serwisie blacharskim aut francuskich zrobili to w 10 minut, za przysłowiowe piwo.

Szaraq
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2017, 21:37
Samochód: Karoq 1.5 Style 150KM DSG

Re: Drzwi kierowcy źle się zatrzaskują

Post autor: Szaraq »

kwiatek88 bardzo dziękuję za informacje. Też mi się nie chce wierzyć, żeby to były te klapki, ale ostatnio eksperymentowałem tak: przy otwartej klapie z tyłu delikatnie puszczałem drzwi przednie, na zmianę raz lewe raz prawe. I wtedy jedne i drugie (L+P)zatrzaskiwały się bez problemu. Gdy jednak zamknąłem klapę bagażnika i ponownie próbowałem zatrzasnąć raz L przód raz P przód znowu pojawił się problem. Spróbuję jednak posłuchać Twoich rad i poszukam dobrego blacharza ;-)

ODPOWIEDZ