Wady Karoqa

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
pawelll
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2020, 19:41
Samochód: Octavia 3 1.4 DSG

Re: Wady Karoqa

Post autor: pawelll »

@Kraq. Większość wad które wymieniłeś to raczej cechy wynikające z tego, że to SUV a nie kompakt.



Sponsor

Re: Wady Karoqa

Sponsor


RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Wady Karoqa

Post autor: RobertG7 »

PauLkr pisze: 02 lut 2019, 20:19
Pierwsza to taka ,że na desce rozdzielczej brak jakiejkolwiek kontrolki od świateł mijania :(
(Tak wiem obecnie przypadłość wszystkich Skód)

Na tablicy nie ma, ale przy pokrętle wyboru świateł, w trybie AUTO jak zapalą się mijania, to zapala się kontrolka postojowych.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Wady Karoqa

Post autor: User karoq »

RobertG7 pisze:
PauLkr pisze: 02 lut 2019, 20:19
Pierwsza to taka ,że na desce rozdzielczej brak jakiejkolwiek kontrolki od świateł mijania :(
(Tak wiem obecnie przypadłość wszystkich Skód)

Na tablicy nie ma, ale przy pokrętle wyboru świateł, w trybie AUTO jak zapalą się mijania, to zapala się kontrolka postojowych.
Bo jest jasno a jak bedzie ciemniej zapali ci sie dioda podswietlajaca kontrolke ze zapalily sie swiatla , ja mam zawsze na Auto

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Wady Karoqa

Post autor: RobertG7 »

User karoq pisze: 13 paź 2020, 12:24
RobertG7 pisze:
PauLkr pisze: 02 lut 2019, 20:19
Pierwsza to taka ,że na desce rozdzielczej brak jakiejkolwiek kontrolki od świateł mijania :(
(Tak wiem obecnie przypadłość wszystkich Skód)

Na tablicy nie ma, ale przy pokrętle wyboru świateł, w trybie AUTO jak zapalą się mijania, to zapala się kontrolka postojowych.
Bo jest jasno a jak bedzie ciemniej zapali ci sie dioda podswietlajaca kontrolke ze zapalily sie swiatla , ja mam zawsze na Auto

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
To właśnie napisałem, że na tablicy nie ma, ale przy pokrętle jest "informacja", że włączyły się mijania.
Warto też sobie w menu ustawić przy jakim zaciemnieniu mają się włączać mijania. Standardowo zapalają się przy bardzo jasnej aurze.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wady Karoqa

Post autor: Shadoon »

I tak jest najbezpieczniej.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Puchacz
Posty: 70
Rejestracja: 21 sie 2021, 1:13
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Wady Karoqa

Post autor: Puchacz »

1500km przejechane i mam parę spostrzeżeń nt wad auta.

Pierwsze co to głośne zawieszenie. Przy jeździe po kostce brukowej lub krótkich wybojach słychać wyraźne dudnienie. W moim starym Golfie V zawieszenie jest lepiej wytłumione. W Skodzie chyba pokuszę się o wyciszenie nadkoli w bagażniku bo to z tamtąd najbardziej dudni.

Druga wada- tryb 2 cylindrowy. Co prawda nic nie szarpie przy jego aktywacji ale za to wyraźnie zmienia się dźwięk wydechu. Zaczyna burczeć. No i kiedy ten tryb jest aktywny i wcisniemy gaz do dechy jest minimalna, acz zauważalna zwłoka w przyspieszaniu. Jak gwara minie to pojadę do tunera to dezaktywować. W miescie to nawet nie przeszkadza ale na trasie już tak, w sensie irytuje mnie ten dźwięk.

W skrzyni manualnej jednak ciut zbyt duża różnica między przełożeniami 2 i 3 biegu. 3 powinna być trochę krótsza aby dawała wyraźny zryw od tych 40km/h.

Wycieraczka kierowcy mogłaby zbierać bliżej lewego słupka- teraz jest dość gruby obszar nieodgarnięty.

I w zasadzie tyle na ten moment, poza tymi wadami wóz jest fporzo i lubię nim jezdzić.

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Wady Karoqa

Post autor: Zbyszek1972 »

Puchacz pisze: 04 sty 2022, 9:01 1500km przejechane i mam parę spostrzeżeń nt wad auta.

Pierwsze co to głośne zawieszenie. Przy jeździe po kostce brukowej lub krótkich wybojach słychać wyraźne dudnienie. W moim starym Golfie V zawieszenie jest lepiej wytłumione. W Skodzie chyba pokuszę się o wyciszenie nadkoli w bagażniku bo to z tamtąd najbardziej dudni.

Druga wada- tryb 2 cylindrowy. Co prawda nic nie szarpie przy jego aktywacji ale za to wyraźnie zmienia się dźwięk wydechu. Zaczyna burczeć. No i kiedy ten tryb jest aktywny i wcisniemy gaz do dechy jest minimalna, acz zauważalna zwłoka w przyspieszaniu. Jak gwara minie to pojadę do tunera to dezaktywować. W miescie to nawet nie przeszkadza ale na trasie już tak, w sensie irytuje mnie ten dźwięk.

W skrzyni manualnej jednak ciut zbyt duża różnica między przełożeniami 2 i 3 biegu. 3 powinna być trochę krótsza aby dawała wyraźny zryw od tych 40km/h.

Wycieraczka kierowcy mogłaby zbierać bliżej lewego słupka- teraz jest dość gruby obszar nieodgarnięty.

I w zasadzie tyle na ten moment, poza tymi wadami wóz jest fporzo i lubię nim jezdzić.
Co do wycieraczek to bez problemu można to samodzielnie zmienić ;) Wygłuszenie nadkoli to faktycznie dobra opcja.

ODPOWIEDZ