Tylne drzwi i nadkole

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Phyphoos
Posty: 65
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:12
Samochód: Karoq, 1,5TSI DSG

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: Phyphoos »

mieć 700zł a nie mieć 700 to 1400zł różnicy! :P



Sponsor

Re: Tylne drzwi i nadkole

Sponsor


M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: M a r c i n »

mans pisze: 28 lut 2018, 15:26 Widzisz gdzieś tutaj dziury :P
Obrazekż
Te listwy w Karoqu są z pewnością mocowane na zasadzie jakiegoś silikonu lub taśmy dwustronnej a w Kodiaqu na zatrzaski co sugerują widoczne na filmie otwory w nadkolach.
Być może jest na taśmie. Podpytam gdzie trzeba ;)


Edit.
Z informacji jaką uzyskałem "najprawdopodobniej" jest mocowane jak w Kodiaqu
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: marcin »

albo 2 rodzaje nadkoli i zderzaków są i stąd tak duża dopłata

michalw
Posty: 40
Rejestracja: 24 lut 2018, 18:30

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: michalw »

Odświeżę trochę temat. Czy forumowicze, którzy odebrali już swoje auta i mieli opcję plastikowych nakładek na nadkola, mogą potwierdzić, iż chronią one przed dostawaniem się brudu pod tylne drzwi?
Wczoraj natknąłem się na filmik i z jednej klatki można wywnioskować (nie wiem czy dobrze), iż te nakładki stanowią jakby jeszcze część nadkola (a nie tylko ozdobnik?) i powinny chronić drzwi przed brudem. Temat dosyć ważny dla mnie bo jeszcze mam możliwość domówienia wyposażenia ale nie będę domawiał tego jeśli tej funkcji ta opcja nie będzie spełniała (bo mi się średnio uśmiecha wydawać 700 zł na coś co raczej mi się wizualnie nie podoba i nic mi nie daje).

Osoby, które mają już Karoq (bez tych nakładek) prosiłbym o informacje jak jest w rzeczywistości z tym brudzeniem się drzwi? Mocno się brudzą? Jest to uciążliwe i ciężkie do uprzątnięcia?


Obrazek

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: Darek »

Dzisiaj w salonie przyjrzałem się dokładnie tylnym nadkolom. Na bryle nadwozia zamontowana jest miękka uszczelka, a na drzwiach plastikowy element:


Obrazek

Obrazek

Po zamknięciu drzwi całość wygląda dosyć szczelnie. Palca nie da się wcisnąć. Nie wydaje mi się, aby tą drogą dostawała się jakaś duża ilość brudu.

Pytałem, czy nie było jakiejś akcji serwisowej, ale sprzedawca stwierdził, że te uszczelki były zawsze w tym aucie. A stoi ono w salonie co najmniej od początku roku.

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: NAIMAD71 »

Zdjęcie dobre zrobiłeś -tylko ,że brud dostaje się wyżej tam gdzie nie ma uszczelki.Dostaje sie nawet tam gdzie nie mogłeś palca wcisnąć.To jest największa wada tego modelu-zrobię foty.Pozdrawiam

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: c#Hunter »

Drodzy forumowicze, w przyszłym tygodniu składam zamówienie, więc może ktoś się zlituje i potwierdzi ostatecznie czy te plastikowe nakładki na nadkola rozwiązują problem zasysania brudu pod tylne drzwi? Niestety, jest tylko sugestia Marcina bez konkretnego potwierdzenia :(

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: Kraq »

c#Hunter pisze: 14 wrz 2018, 12:49 Drodzy forumowicze, w przyszłym tygodniu składam zamówienie, więc może ktoś się zlituje i potwierdzi ostatecznie czy te plastikowe nakładki na nadkola rozwiązują problem zasysania brudu pod tylne drzwi? Niestety, jest tylko sugestia Marcina bez konkretnego potwierdzenia :(
Nie mam tych listew ozdobnych nad kołami, ale sądzę, że nie rozwiążą problemu. Te nadkole są przyklejane do blach (to jedynie ozdobnik). Nawet jak jej cześć jest przyklejona do drzwi w miejscu gumowej uszczelki, to woda i tak będzie nadal bokiem dostawać się pod drzwi. Takie jest moje zdanie. Takie są minusy tego rozwiązania tj. braku pełnego metalowego "nadkola" za drzwiami.

Jedynym rozwiązaniem byłby kołnierz wychodzący za boczną linię tylnych drzwi w całości połączony z plastikowym ochronnym nadkolem. Ale takie rozwiązanie traciłoby sens przy obecnym rozwiązaniu.

Phyphoos
Posty: 65
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:12
Samochód: Karoq, 1,5TSI DSG

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: Phyphoos »

Może Ci to ułatwi a może nie, nie mam porównania do wersji bez nakładek. Na pewno wiem jedno - z nimi wygląda duuuuużo lepiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: c#Hunter »

Phyphoos pisze: 15 wrz 2018, 14:08 Może Ci to ułatwi a może nie, nie mam porównania do wersji bez nakładek. Na pewno wiem jedno - z nimi wygląda duuuuużo lepiej.
(...)
Dzięki wielkie, zdecydowałem że dopłacę ;) Ten biały to biały moon?

ODPOWIEDZ