Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Ogólnie to już mnie to wkurza. Ten soft musi rozwiązać poważniejszy problem pod tytułem gaśnie silnik jak wciskamy gaz do dechy na jedynce :/ Powaga, coraz bardziej mnie to wkurza. Ja pi******le ten samochód bez uślizgu nie jest w stanie ruszyć dynamicznie. Marcin taka mądrala to niech wprowadzi auto w stan pełzania na jedynce (w sensie jedzie bez dotykania gazu) i depnie gaz do dechy. To ścierwo gaśnie, i to nie brzmi jak zduszony silnik tylko jak odcięcie zapłonu. Po prostu gaśnie. Już mnie to parę razy na krzyżówce spotkało.



Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:Ogólnie to już mnie to wkurza. Ten soft musi rozwiązać poważniejszy problem pod tytułem gaśnie silnik jak wciskamy gaz do dechy na jedynce :/ Powaga, coraz bardziej mnie to wkurza. Ja pi******le ten samochód bez uślizgu nie jest w stanie ruszyć dynamicznie. Marcin taka mądrala to niech wprowadzi auto w stan pełzania na jedynce (w sensie jedzie bez dotykania gazu) i depnie gaz do dechy. To ścierwo gaśnie, i to nie brzmi jak zduszony silnik tylko jak odcięcie zapłonu. Po prostu gaśnie. Już mnie to parę razy na krzyżówce spotkało.
Nie sądzę aby soft coś poradził w tym temacie. To wadliwe ścierwo.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Ruszanie z I. biegu -

Post autor: mans »

Shadoon pisze: 03 kwie 2019, 17:09 Nie sądzę aby soft coś poradził w tym temacie. To wadliwe ścierwo.
@Shadoon,
@c#Hunter zgadzam się z Wami i wszystko niestety na to wskazuje,
że silnik 1.5 TSI 150KM jest po prostu wadliwy a konkretnym problemem może być ten nowy wtrysk paliwa o którym pisał wcześniej c#Hunter :?
c#Hunter pisze: 26 mar 2019, 15:19 ... oraz, to najważniejsza zmiana, jest inny 5-cio punktowy wtrysk paliwa o ciśnieniu 350bar (był 3pkt i 250bar)
Brytole mają teorię, że problemem jest nowy wtrysk i zbyt małe ilości paliwa w pewnych warunkach pracy silnika.
Na drodze do rozwiązania problemu mają stać normy emisji.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

Jak to jest możliwe, że producent pomimo wielu miesięcy testów drogowych wprowadza świadomie do sprzedaży wadliwy produkt. Przecież to szarpanie występuje w silniku 1.5TSI we wszystkich markach koncernu od Audi po Skodę. Żadnego nowego softu nie będzie. Jak od razu nie potrafili dopracować silnika, to żaden nowy soft raczej nie usunie problemu, a co najwyżej zamaskuje ten problem.
Było jednak kupić inną markę. Na forach prawdę pisali, że to samochód dla kapeluszników ;-)

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Shadoon »

Kraq pisze:Jak to jest możliwe, że producent pomimo wielu miesięcy testów drogowych wprowadza świadomie do sprzedaży wadliwy produkt. Przecież to szarpanie występuje w silniku 1.5TSI we wszystkich markach koncernu od Audi po Skodę. Żadnego nowego softu nie będzie. Jak od razu nie potrafili dopracować silnika, to żaden nowy soft raczej nie usunie problemu, a co najwyżej zamaskuje ten problem.
Było jednak kupić inną markę. Na forach prawdę pisali, że to samochód dla kapeluszników ;-)
Zgadza się. Było kupić inną markę.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

Po prostu się trzeba przyzwyczaić ;) Ruszaj na półsprzęgle i kangura nie będzie ale jak długo sprzęgło wytrzyma to tego nie wiem :)
A na poważnie, już pisałem o tym wcześniej, przez ten prawie miesiąc użytkowania to dwa razy mi Kurak zgasł przy dodawaniu gazu i to nie wcale z pedałem w podłodze ale "kangurowania" póki co ani razu nie zanotowałem.

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Andrew1962 pisze: 04 kwie 2019, 8:13 Po prostu się trzeba przyzwyczaić ;) Ruszaj na półsprzęgle i kangura nie będzie ale jak długo sprzęgło wytrzyma to tego nie wiem :)
A na poważnie, już pisałem o tym wcześniej, przez ten prawie miesiąc użytkowania to dwa razy mi Kurak zgasł przy dodawaniu gazu i to nie wcale z pedałem w podłodze ale "kangurowania" póki co ani razu nie zanotowałem.
Oczywiście ten gaz w podłogę to nie konieczne by zgasł. Generalnie chodzi o próbę dynamicznego ruszenia tak jak się to robi w każdym innym samochodzie. Chociaż podobno te jaja są w każdym VAG z 1.5TSI.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: mans »

Zgadza się ;)
W Seacie Ateca 1.5 TSI jest ten sam problem podczas ruszania :)
Nie chcę być złym prorokiem ale coś mi się zdaje, że szykuje się większa afera z tym silnikiem :?

https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... f3431b335c

Atom
Posty: 16
Rejestracja: 23 lut 2019, 12:48
Samochód: Skoda karoq 1,5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Atom »

No to brać tego kangura czy nie brać??
Ja co prawda nigdy nie wbiłem z postoju czy nawet z 1 biegu gazu w podłogę bo to (delikatnie rzecz nazywając) niezbyt mądre jest ale nie wiem co z tym kangurowaniem począć. Wszyscy o tym mówią oprócz SKODY.
To mam dylemat. Po co mi samochód który podskakuje?

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

Już kilka razy pisałem ale powtórzę raz jeszcze. Mój Kurak nie lubi kangurowania albo ja jestem wybitnym kierowcą ;) Warto by zrobić ankietę wśród już jeżdżących a nie oczekujących i sprawdzić jakiego % użytkowników to skakanie dotyczy!

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ